Інавгурація Зеленського буде проходити в три етапи: усі подробиці

8724
Інавгурація Зеленського буде проходити в три етапи: усі подробиці - today.ua

Інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського, запланована на 20 травня, буде розбита на три умовних етапи.

Так, першим етапом заходу стане присяга та затвердження повноважень у кулуарах Верховної Ради. Урочисте прийняття присяги розпочнеться о 10:00. Відкриватиме засідання Ради, як і завжди, її голова Андрій Парубій, а транслювати подію має “Суспільне” на власних та всіх інших загальнонаціональних телеканалах.

Після цього, на другому етапі, Зеленський проведе ряд дипломатичних зустрічей з міжнародними і титулованими гостями в Маріїнському парку біля парламенту. Ще один обов’язковий пункт програми – присяга військових новому верховному головнокомандувачу.

І на третьому етапі новий президент прямо з парку поїде в свій кабінет на Банкову.

При цьому, новообраний президент відмовився від традиційної світської вечірки, яку зазвичай влаштовують для бомонду глави держави, що вступили на посаду.

“Зеленський відправиться в робочий кабінет. І відразу після офіційної частини і протокольних зустрічей приступить до своїх обов’язків. В країні війна, йому не до банкету”, – уточнив політичний радник Зеленського – Дмитро Разумков.

За інформацією журналістів, рішення відмовитися від вечірніх святкувань обумовлено стислими термінами, залишеними на підготовку, складністю з орендою приміщення, а також невизначеністю в списку осіб, яких потрібно запросити на захід подібного рівня.

Радник Володимира Зеленського також додав, що в найближчі дні новообраний президент і його команда не планують перебиратися в новий офіс і поки залишаться не Банковій.

Нагадуємо, 16 травня Верховна Рада призначила дату інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського. За відповідний проект постанови №10270-2 проголосували 315 народних депутатів.

Раніше Верховна Рада отримала сім постанов про інавгурацію Зеленського, у кожній з яких пропонувалися різні дати проведення церемонії. Сам Володимир Зеленський пропонував провести інавгурацію 19 травня, проте, багато парламентаріїв виступили проти цієї дати, оскільки у неділю відзначають День пам’яті жертв політичних репресій.

загрузка...