Юридична фірма "Ілляшев та Партнери" захистила у Верховному Суді інтереси національного виробника вентиляційного обладнання у судовому спорі з Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового рішення щодо донарахування орендної плати та штрафних санкцій зі сплати оренди за землю. Про це повідомляє прес-служба юридичної фірми «Ілляшев та Партнери».
Для визначення розміру плати за землю (зокрема, у формі орендної плати) платники-землекористувачі використовують нормативну грошову оцінку земельних ділянок (НГО), для чого отримують витяги з Держземкадастру. Разом з цим, є непоодинокі випадки невиконання органами Держзекадастру своїх обов’язків щодо приведення відомостей останнього у відповідність до положень законодавства. Користуючись цим, податкові органи отримували витяги про НГО в майбутніх періодах (наприклад, в 2018 або 2019 роках) зі зміненим коефіцієнтом функціонального призначення та намагалися їх ретроспективно застосувати (донараховували орендну плату за попередні періоди).
У юридичній фірмі «Ілляшев та Партнери» пояснили, що виникали ситуації, коли платники податків та податківці використовували різні витяги про НГО з визначенням бази оподаткування для розрахунку плати за землю, нормативно грошова оцінка якої була проведена до 2017 року. Жертвою таких обставин також став національний виробник, якому донарахували податків за 2017 рік у розмірі більше 1 мільйона гривень.
Суд першої та апеляційної інстанцій виніс рішення на користь підприємства, погоджуючись з тим, що національний виробник діяв відповідно до положень чинного законодавства та договору оренди земельної ділянки.
Не погоджуючись із рішенням судів попередніх інстанцій, ГУ ДПС у Дніпропетровській області подало касаційну скаргу до Верховного Суду.
Завдяки роботі та обґрунтованій позиції адвокатів «Ілляшев та Партнери», Верховний Суд став на бік підприємства та визнав, що розрахована та сплачена підприємством плата за землю є належною, справедливою та достатньою, яка узгоджується з нормами чинного законодавства. Натомість, наслідки невиконання органами Держзекадастру своїх зобов’язань не мають покладатися на землекористувачів та виправлятись за їх рахунок, зокрема, у вигляді збільшення розміру орендної плати за землю через збільшення розміру НГО земельної ділянки (бази оподаткування).
Команда юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» довела у Верховному Суді, що орендна плата не може бути неправомірно та ретроспективно збільшена через недобросовісне виконання органами державної влади своїх зобов’язань. Верховний Суд залишив касаційну скаргу ГУ ДПС у Дніпропетровській області без задоволення та виніс рішення на користь національного виробника.
Над проектом працювали радник, керівник практики нерухомості і будівництва юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Дмитро Грибов та керівник практики податкового права Іван Маринюк.
Раніше «Ілляшев та Партнери» захистили інтереси одного з найбільших експортерів сільськогосподарської продукції у спорі з провідним оператором зернового ринку.