”І не треба казати, що це не конфлікт Росії і України”: Лукашенко визнав, що РФ веде війну на Донбасі

"І не треба казати, що це не конфлікт Росії і України": Лукашенко визнав, що РФ веде війну на Донбасі - today.ua
Loading...

Президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав, що Росія є безпосереднім учасником війни на Донбасі. Про це він сказав під час міжнародного форуму “Мінський діалог”.

Лукашенко вважає, що для врегулювання конфлікту на Донбасі потрібен більш тісний діалог між Москвою і Києвом.

“І не треба після мене говорити, що це не конфлікт Росії та України. Так, не треба ігнорувати керівників” ЛНР “і” ДНР “- невизнаних. Так, невизнаних, але вони є, їх теж уникати не можна. Це питання домовленостей. Головне, щоб головні сторони (Україна та РФ) вплуталися в розгляд цього конфлікту і приймали рішення. Тоді буде місце і “ДНР”, і “ЛНР”. Тоді будуть зрушення і по 400 км кордону (РФ і України), і проведення там виборів, і створення якоїсь міліції і т.д.” – сказав Лукашенко.

Згодом на словам Лукашенка відреагував прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Зокрема, він висловив незгоду з позицією президента Білорусі про те, що Росія є стороною конфлікту на Донбасі. У Кремлі знову заявили про “внутрішньоукраїнський конфлікт”.

“Тут можна тільки не погодитися з цією тезою, тому що конфлікт на Донбасі є внутрішньоукраїнським конфліктом, і Росія аж ніяк не була, не є і не буде стороною цього конфлікту”, – сказав Пєсков.

Журналісти наголосили, що навіть найближчий союзник Росії – Білорусь – і та дотримується іншої думки, на що він дав цинічну відповідь про “допомогу Україні”.

“Неважливо, хто ким кого вважає, тут важливо, хто готовий виконувати взяті на себе зобов’язання, а хто не готовий. А головне, важливо допомогти Україні впоратися з цією життєво важливою для неї проблемою – проблемою південного сходу, допомогти Україні вирішити цю проблему”, – сказав Пєсков.

Нагадаємо, 4 жовтня у Житомирі зустрілись президент України Володимир Зеленський і білоруський лідер Олександр Лукашенко.

ТОП-5 порід котів з найміцнішим здоров’ям
Не всі породи домашніх котів можуть похвалитися відмінним здоров’ям. Особливо це стосується породистих тварин. У них, як правило, безліч генетичних захворювань, в той час як...
Як не можна худнути: дієтолог назвала головну помилку при схудненні напередодні свят
Багато підходять до процесу схуднення несвідомо, не розумію всієї відповідальності за процес. Головною помилкою, за словами дієтологів, є те, що люди худнуть, щоб потім можна...
“Голова більше тулуба”: Алла Пугачова злякала надмірною худобою
Алла Пугачова знову показалася на публіці в образі, який в черговий раз перелякав її фанатів. Справа в тому, що співачка вийшла у світ і відвідала...
Магнітна буря в грудні 2019: на українців обрушаться відразу три найпотужніших удари
Магнітна буря в грудні 2019 обрушиться на українців. Нам доведеться пережити одразу три найпотужніших удари, що затягнуться на кілька днів. У цей період ви будете...