На агресивну політику Росії щодо України зможуть вплинути лише Організація із безпеки та співпраці у Європі (ОБСЄ) та Організація Об'єднаних Націй (ООН). Про це заявив український дипломат Василь Філіпчук.
Що стосується недопуску Росії у Парламентську асамблею Ради Європи, дипломат вважає, що це не відіграє жодної ролі у врегулюванні конфлікту між Україною і Росією, адже ПАРЄ не має серйозного впливу на міжнародну політику та на стосунки між Росією та Заходом.
"Ми перетворюємося на заручників щодо продовження в Росії санкцій, щодо піврічного продовження на виключення Росії з ПАРЄ. Це не може тривати вічно. Водночас, нам необхідне системне врегулювання, а не постійне спостерігання за цирком, який відбувався в ПАРЄ", - заявив дипломат.
Філіпчук також нагадав, що Росія має право вето в ООН, і поки не буде змінена система прийняття рішень у Раді Безпеки, а в найближчі 10-20 років, за його словами, її "точно не змінять", — Україні доведеться із цим рахуватися.
В ОБСЄ Росія також має право голосу. Якщо вона виступає проти, то ОБСЄ рішення не приймає. Таким чином, ОБСЄ фактично відіграє лише роль спостерігача за режимом припинення вогню.
Попри все, ці дві організації (ООН та ОБСЄ) є єдиними, хто може вплинути на Росію. Жодна інша міжнародна організація не має відповідних уповноважень.
Василь Філіпчук вважає, що Україна має запропонувати свій проект резолюції Ради Безпеки. Можливо, після виборів в Україні навесні 2019 року цей процес якось пришвидшиться. У будь-якому випадку, ситуація або загостриться, або розв'яжеться.
Раніше повідомлялося, що Кремль негативно відреагував на рішення про автокефалію для Української церкви.