Харківська трагедія: експерти розповіли, як Зайцева та Дронов могли уникнути ДТП

1496
Харківська трагедія: експерти розповіли, як Зайцева та Дронов могли уникнути ДТП - today.ua
Фото:Объектив

Під час чергового судового засідання у справі смертельного ДТП у Харкові експерти назвали ряд умов, за яких можна було б уникнути трагедії.

По-перше, водій “Volkswagen” Геннадій Дронов стартував на жовте світло світлофора. Експерти встановили, що він три секунди їхав на жовтий і одну секунду – на зелений. Якби він рушив на зелений – зіткнення б не сталося. Саме цих трьох секунд вистачило б, щоб уникнути ДТП.

По-друге, Олена Зайцева, що знаходилася за кермом “Lexus”, перевищила швидкість. Остання експертиза показала, що швидкість авто Зайцевої становила 106,7 км/год. За словами експертів, якби Зайцева їхала з дозволеною швидкістю 60 км/год – зіткнення не сталося би.

По-третє, якби Зайцева натиснула на гальма, побачивши жовтий сигнал світлофора, – її гальмівний шлях склав би 90 метрів і вона зупинилася би просто біля світлофора.

Крім того, досі не знайдено червоний автомобіль “Mazda”, з яким Зайцева влаштувала гонки. Також без відповіді залишається питання, чи перебувала Зайцева під впливом наркотичних речовин. Аналізи, зроблені відразу після ДТП, показали наявність в організмі Олени Зайцевої опіатів, однак слідчий чомусь не передав експертам ці документи.

Нагадаємо, смертельна ДТП у Харкові сталася 18 жовтня 2017 року. На перетині вул. Сумській і пров. Мечникова відбулося зіткнення автомобіля Lexus 20-річної Олени Зайцевої, що рухався на червоне світло, і автомобіля Volkswagen Touareg, за кермом якого був 49-річний Геннадій Дронов. Після зіткнення Lexus Зайцевої вилетів на тротуар і збив 11 пішоходів, шестеро з яких загинули.

Як повідомлялося, постраждала у харківській ДТП Жанна Власенко вимагає від  Геннадія Дронова компенсацію у розмірі 300 тисяч гривень. 

загрузка...