Today.ua

Гройсман сподівається на перші результати медреформи через 2-3 роки

Сьогодні, 24 жовтня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що результати розпочатої урядом реформи системи охорони здоров'я в повній мірі будуть помітні через 2-3 роки.

Глава Кабміну підкреслив, що чинний глава МОЗ Уляна Супрун - людина, здатна ламати схеми, які десятиліттями існували в медичній сфері.

"Медицина не знала змін з минулого століття. Її довели до розрухи. Уляна Супрун розпочала реформу, щоб це змінити. Вона - волонтер, який приїхав сюди працювати. У неї непростий характер, але вона здатна ламати схеми, які сформувалися у цій сфері", - сказав Володимир Гройсман.

Гройсман додав, що всі міфи, які нав'язуються щодо трансформацій, особливо у сфері нового механізму закупівлі ліків, - маніпуляції.

"Зараз ми закуповуємо препарати, які заздалегідь готуються під Україну. Це світова практика. Зараз все систематизується. Для прикладу, зараз вперше за 7 років Україна повністю забезпечена вакцинами, необхідними для імунопрофілактики", - заявив глава уряду.

Прем'єр-міністр підкреслив, що закупівля - централізована, через ООН, міжнародні тендери, які неможливо скомбінувати.

"Щоб спробувати там щось вкрасти, треба бути хворим на голову. Зараз є спроби нав'язати "свого" міністра, через нього впровадити нові корупційні схеми - і знову все по колу. А я хочу змінити систему охорони здоров'я. І процес пішов", - з упевненістю заявив глава Кабміну.

При цьому Гройсман нагадав, що майже 20 мільйонів українців підписали декларації з терапевтами, педіатрами або сімейними лікарями. Укладено 149 договорів з установами первинної допомоги - комунальними некомерційними підприємствами, які вже з 1 липня 2018 почали отримувати фінансування за новою моделлю.

Правда, майже половина українців (44% опитаних) зазначили, що за останні два роки загальна якість державних медпослуг для країни погіршилося. При цьому 54% респондентів не оцінюють рівень професіоналізму і компетентності лікарів в Україні як високий (38% мають протилежну думку). Такі дані наводяться в результатах опитування, проведеного Соціологічною групою Rating Group Ukraine.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України пропонує ввести англійську мову до списку обов'язкових предметів навчальної програми майбутніх медиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ