Прем'єр-міністр Володимир Гройсман розповів про всі нюанси монетизації субсидій в Україні. За його словами, процес монетизації субсидій та пільг - це не разова акція, а планомірний процес, який буде тривати. Уряд планує працювати у цьому напрямку з жовтня 2019 року.
"У людей є державна підтримка на оплату послуг. Це важливо. Статистика говорить наступне: ми монетизували субсидії для 3,4 млн домогосподарств. На це витратили 5,7 млрд грн. Це гроші людей. Потрібно, щоб люди отримували кошти, а також розуміли ціну і вартість послуг", - заявив Володимир Гройсман в ефірі телеканалу "Україна".
Гройсман також додав, що процес монетизації субсидій тісно пов'язаний з модернізацією комунального господарства. За його словами , кошти, виділені в рамках монетизації субсидій, потрібно також направити на оновлення застарілого обладнання та мереж газопостачання.
"Чую, що в містах відключають гарячу воду. Тому я закликаю місцеву владу не вимикати воду, а проводити модернізацію систем. Кошти на це є", - підкреслив глава уряду.
Володимир Гройсман також зазначив, що необхідно встановити прилади обліку і впровадити економні технології.
Також Гройсман нагадав, що з 1 жовтня 2019 року в Україні стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Він пояснив, що паралельно будуть діяти дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова.
Якщо одержувач монетизованої субсидії візьме гроші, але вчасно не розрахується за надані послуги і за станом на травень 2019 року надійде інформація про заборгованість понад 340 гривень, допомогу на новий період 2019-2020 рр. не буде призначено.