Today.ua

Головне, щоб «молочка» з пальмової олії не нашкодила здоров’ю – думка експерта

Кашу маслом не зіпсуєш. А якщо воно пальмове? Асоціація виробників молока б’є на сполох – 30% молочної продукції на наших прилавках фальсифікована. Фальсифікат буває різних видів. Найчастіше у виробництві жирне молоко замінюють на дешевше. Для зменшення кислотності скислого молока, до нього додають аміак, соду або крейду. Для продовження терміну зберігання – саліцилову чи борну кислоту. Рослинні жири, дезодоровані олії – це далеко не повний перелік інгредієнтів «справжнього натурального молока».

«Фальсифікат на прилавках є, але він був і в минулі роки теж, - не бачить підстав для хвилювання Олександр Овчаренко, заступник керівника Головного управління Держпродспоживслужби. – Ми перевіряли у Києві якість вершкового масла. Із 58 проб – п’ять зразків виявилися не вершковим, а насправді пальмовим маслом».

Експерт додав, що в столичних торговельних мережах тільки 10% фальсифікованої молочної продукції. Їх виробництвом займаються підприємства без офіційної реєстрації. Такі продукти він називає неякісними, але головне, аби вони не шкодили здоров’ю людини.

Голова ГО «Всеукраїнська асоціація захисту прав споживачів» Максим Гончар додав:

«Люди купують дешеве масло не тому, що їм смакує неякісний продукт, а через брак грошей. На виготовлення кілограму вершкового масла потрібно близько чотирьох літрів молока. Тому пачка справжнього продукту коштує не менше 40 гривень. І аж ніяк не 17-20», - наголосив Гончар.

На тому й погодилися. Поціновувачам якісного продукту експерти порадили купувати «молочку» в офіційних торговельних мережах, а також відмовлятися від маловідомих виробників й минати десятими дорогами масло за 17 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ