Глава КВУ Олексій Кошель розповів, чим загрожує підкуп виборців на виборах президента

Глава КВУ Олексій Кошель розповів, чим загрожує підкуп виборців на виборах президента - today.ua

Глава Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель розповів про те, що за підкуп виборців на виборах загрожує кримінальна відповідальність.

Глава КВУ нагадав, що в Україні прийнятий закон, що посилює відповідальність за підкуп виборців. Згідно з чинним законодавством, виборцю, який прийняв пропозицію, обіцянку або неправомірну вигоду за свій голос, загрожує штраф від 1700 до 5400 гривень, виправні роботи або обмеження волі строком до двох років.

Людина, яка пропонує гроші за голос, також несе кримінальну відповідальність, їй загрожує обмеження або позбавлення волі до трьох років з позбавленням права обіймати посаду або вести діяльність від 1 до 3 років.

Варто нагадати, що за виборчу агітацію або безоплатне надання товарів, послуг, робіт також передбачено покарання - від двох до чотирьох років обмеження або позбавлення волі.

За отримання бюлетеня громадянином, який не має на це право, - штраф від 1700 до 5400 гривень, виправні роботи до двох років або позбавлення волі до трьох років.

Глава Комітету виборців України озвучив покарання за тяжкі злочини, а саме:

  •  за незаконну вимогу або вказівку ​​посадової особи з метою вплинути на рішення виборчої комісії - від 5 до 10 років;
  •  за підробку виборчих документів - від 3 до 7 років;
  •  за викрадення чи приховування скриньки з бюлетенями або протоколів про підрахунки голосів - від 5 до 7 років.

У прес-службі Комітету виборців України повідомили, що три кандидати в президенти України вже проводять незаконну політичну агітацію.

Так, розміщені білборди з агітацією на користь Капліна та Садового, які не мають вихідних даних. Зокрема повинні надаватися відомості про установу, що здійснила друк, тираж, інформація про осіб, відповідальних за випуск, і замовників відповідних матеріалів. Відзначається, що білборди були встановлені за кілька місяців до початку передвиборчої кампанії.

Ще один кандидат, який здійснює агітацію з порушеннями - це Валентин Наливайченко. В інтернеті ще до початку передвиборчої кампанії з'явилися рекламні матеріали на користь політика, тому, ймовірно, ця агітація не оплачується з виборчого фонду.

Нагадаємо, вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Зеленський не виконав свою головну обіцянку: прожитковий мінімум не підвищуватиметься
Президент Володимир Зеленський ще під час передвиборної кампанії обіцяв українцям, що їх прожитковий мінімум у 2020 році різко підвищиться. Однак, це ...
У НБУ розповіли, куди подіти монети і банкноти, що вийшли з обігу
Якщо у вас несподівано виявилися запаси монет номіналом 1,2 і 5 копійок, які були виведені з обороту 1 жовтня 2019 го року, то не поспішайте їх відпра...
Держбюджет на 2021 рік назвали бюджетом смерті: українці обурені свавіллям влади
Під стінами українського Парламенту пройшла акція протесту під назвою «Бюджет смерті-2021». Учасники мітингу звернули увагу суспільства на те, що Верх...
Лукашенко перестане бути президентом Білорусі 5 листопада: в Європарламенті зробили заяву
Президент Білорусі Олександр Лукашенко після закінчення своєї каденції 5 листопада не буде вважатися легітимним главою держави. Про це в п'ятницю, 18 ...
Двійнята Галкіна і Пугачової привітали один одного з 7-річчям: “Наш головний день“
У п'ятницю, 18 вересня, відзначають своє 7-річчя зіркові діти Алли Пугачової і Максима Галкіна - двійнята Ліза і Гаррі. Батько сімейства традиційно зн...