”Газпром” назвав дату припинення транзиту газу через Україну

599
"Газпром" назвав дату припинення транзиту газу через Україну - today.ua

Російський “Газпром” поінформував владу Болгарії щодо своїх планів припинити транзит газу по Трансбалканському коридору з України в Туреччину з січня 2020 року. Про це повідомила глава Міненерго Болгарії Теменужка Петкова в інтерв’ю місцевому телеканалу bTV.

За її словами, якщо друга гілка “Турецького потоку” не пройде через Болгарію, то Софія залишить за собою право звернутися в арбітраж з метою стягнення з “Газпрому” транзитних платежів, які країна за контрактом повинна отримувати до 2030 року.

При цьому в “Газпромі” російським ЗМІ заявили, що не направляли ніякого офіційного повідомлення на адресу влади Болгарії про намір припинити транзит газу по Трансбалканському коридору з січня наступного року.

Під час конференції в Брюсселі, де обговорювали майбутнє української газотранспортної системи, виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко припустив, що у 2020 році транзит газу через Україну припиниться. 

“…Не 30, 50 або 60 мільярдів кубічних метрів — повний нуль. Коли буде завершено проект “Північний потік-2″ у цьому році, не буде необхідності для Росії використовувати українську транзитний шлях”, — сказав Вітренко.

За його словами, головною вимогою “Газпрому” залишається так званий “нульовий варіант”, згідно з яким Україна повинна відмовитися від власних вимог за рішенням Стокгольмського арбітражу, а саме від отримання 2,8 мільярда доларів компенсації за недопоставку газу.

Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” виграв суд у Гаазі проти Росії у справі захоплених активів компанії в окупованому Криму.

Раніше НАК “Нафтогаз України” в Стокгольмському арбітражі виграв судовий спір у російського “Газпрому” з приводу невиконання Україною кабальних умов договору на поставку газу.

загрузка...