ФСБ погрозами та тортурами завербувала екс-міліціонера з Луганщини

Автор: Олексій Скубій

Українська контррозвідка встановила, що співробітники ФСБ РФ завербували колишнього українського міліціонера, мешканця Луганщини, якому було надано завдання збирати і передавати російській спецслужбі відомості про суспільно-політичну ситуацію в Україні, місця дислокації, маршрути пересування, стан боєготовності підрозділів ЗС України у районі проведення ООС. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

ФСБ погрозами та тортурами завербувала екс-міліціонера з Луганщини - today.ua

Зловмисник також мав підшукувати та вивчати настрої проросійськи налаштованих військових і правоохоронців.

Вербування колишнього екс-міліціонера здійснювалось під час його виїзду на територію Ростовської області РФ співробітником ФСБ РФ Сергієм Морозом у результаті штучно створеної російською спецслужбою компрометуючої ситуації.

Для примушення до виконання розвідувально-підривних завдань співробітники ФСБ РФ застосовували до українця фізичний і психологічний тиск, погрози на адресу членів родини, а також погрожували незаконним позбавленням волі. Крім цього, через тортури громадянин України був змушений визнати себе на камеру "українським шпигуном".

Популярні зараз

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

ТОП-5 люксових б/в позашляховиків за ціною до $4000

Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

Контррозвідкою СБУ також встановлено, що чоловік перебував на агентурному зв’язку у співробітників ФСБ РФ Сотнікова Юрія та Корнільєва Івана. Російські куратори надали фігуранту детальні інструкції для викрадення та переправлення на територію РФ співробітника СБУ або української військової розвідки.

Правоохоронцями відкрито кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.

https://www.youtube.com/watch?v=BQ9oYP5NWV8

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він добровільно заявив органам державної влади про отримане злочинне завдання від іноземної держави, та ніяких дій не вчинив.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила численні факти спроб російських спецслужб завербувати військовослужбовців-секретоносіїв ЗСУ для отримання розвідувальної інформації в оборонній сфері нашої держави.