Today.ua

Франція намагається допомогти Вірменії, відібравши допомогу в України

Нові наративи французьких політиків під впливом промосковської частини вірменської діаспори останнім часом намагаються прирівняти конфлікт на Південному Кавказі до війни в Україні.

Про це йдеться в сюжеті 5 каналу.

В публічних виступах часто звучать думки про агресію Баку, однак, на думку експертів, подібні розмови в публічній площині неприпустимі. Політологи стверджують, що жодні паралелі з війною в Україні неможливі. Вірменія не може бути постраждалою стороною у конфлікті, такі виступи суперечать історичним фактам та підіграють Кремлівським керманичам.

Останнім часом політики різного рівня у Франції все частіше пропагують думки про те, що Вірменія є постраждалою стороною у конфлікті з Азербайджаном. Однак політологи пояснюють, що подібні висловлювання - лише намагання перенаправити військову підтримку з України до Вірменії, котра активно співпрацює с Москвою.

«Два роки тому відбулася 44-денна війна, в під час якої Азербайджан відновив контроль над значною частиною території, яка йому належить, і це визнається світовою спільнотою», - зазначає політолог Євген Магда.

Увесь цей час Кремль підживлював сепаратистські настрої Карабаху для заморожування конфлікту на Кавказі. Мета була простою - поширення контролю Москви за регіоном Кавказу та розміщення на території Карабаху власного військового контингенту.

«Два роки тому там з’явилися так звані російські миротворці, й це для Азербайджану і для Південного Кавказу в цілому був нехороший знак. Вони вже отримали свою військову присутність у всіх країнах регіону», - пояснює політолог.

Розвиток подій в Карабаху подібний до окупації Східної України. В Україні були використані проросійські сепаратисти Донбасу, а Вірменія, за участю збройних сил РФ окупувала землі Азербайджану, спираючись на вірменських сепаратистів у Карабаху. Під час Другої карабаської війни понад 80 населених пунктів стали мішенню для російських ракет. Тепер ці ракети обстрілюють Україну. І російський терор знищує мирних жителів - так само, як це було в Азербайджані.

Тим часом французькі політики, що потрапили під вплив вірменської діаспори поширюють риторику підтримки для Вірменії з метою «відтягти» підтримку для України.

«Як і Україна, Вірменія вимагає зброї, щоб захистити себе. Ми повинні допомогти їй, як допомогли Україні» (член Сенату Узулія).

«Франція має вимагати санкцій проти азербайджанського агресора… Що справедливо для Росії, має бути таким і для цього самодержавства!» (член Сенату Буайє).

Такі висловлювання мають на меті зменшення військової підтримки для України та послаблення її позицій у війні з РФ. Тобто «перемкнути увагу» світу на конфлікт, що зумисне підігрівається Кремлем для того, щоб створити передумови «діалогу» України та РФ, де від України вимагатимуть поступитися суверенними територіями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ