Філарет святкує 90-річчя: як привітали ювіляра президент та духовенство

187
Філарет святкує 90-річчя: як привітали ювіляра президент та духовенство - today.ua
Фото:expres.online

Сьогодні, 23 січня, Святійший патріарх Філарет святкує 90-річчя. З нагоди свята у Володимирському кафедральному соборі Києва пройшло урочисте богослужіння, у якому взяли участь єпископат та духовенство з усієї України.

Ювіляра привітали Президент Петро Порошенко, перша леді Марина Порошенко, предстоятель ПЦУ Епіфаній, спікер парламенту Андрій Парубій та прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Рівно 90 років тому на українській Донеччині, в селі з символічною назвою Благодатне, у шахтарській родині прийшов у цей світ хлопець Михайло Денисенко. Прийнявши чернечий постриг у 21 рік, Святіший патріарх Філарет все своє довге життя присвятив служінню церкві», – написав Порошенко у Facebook.

Президент зауважив, що саме патріарх Філарет «зробив перші кроки до автокефалії тоді, коли її необхідність більшість з нас ще не усвідомлювали».

«Розбудова Православної церкви України стала головною справою його життя. І Господь воздав: Томос для України – є! Висловлюю Святішому патріарху Філарету глибоку повагу та вдячність. Бажаю істинно народному українському патріархові і Героєві України міцного здоров’я, радості і Божої ласки на многії та благії літа», – сказав президент.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму привітанні наголосив, що Патріарх Філарет є взірцем і наставником для багатьох українців.

“Щиро вітаю з 90-річчям Святійшого Патріарха Філарета! Для кожного, хто бореться зі злом, хто зіштовхується зі зрадою, погрозами і наклепами, хто має велику і благородну мрію – Ви взірець і наставник. Ви навчаєте терпіти, але і боротися. Ставити мету вище за власні амбіції. Любити Бога і людей. А люди відповідають Вам взаємністю – шанують Вас, довіряють Вам”, – написав Гройсман.

У 1995 році Патріарх Філарет був обраний предстоятелем УПЦ Київського патріархату, патріархом Київським і всієї Руси-України. Його інтронізація відбулася 22 жовтня 1995 року у Володимирському кафедральному соборі Києва. У 1997 році в Архієрейському соборі Російської православної церкви Філарет був відлучений від Церкви і підданий анафемі. У жовтні 2018 року Синод Вселенського патріарха зняв анафему з патріарха Філарета. Також було прийнято рішення визнати незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

Як повідомлялося, 22 січня, в День соборності України президент Петро Порошенко вручив патріарху Філарету звання Героя України та орден Держави.

загрузка...