Філарет пішов судом на Мінкульт

Автор: Міхєєнко Наталія

Патріарх Філарет заявив про подання позову в суд на Міністерство культури через ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату. Нагадаємо, Міністерство культури України офіційно підтвердило, що Київська патріархія ліквідованої Української православної церкви (УПЦ КП) припинила існування шляхом приєднання до Київської митрополії Православної церкви України (ПЦУ).

Філарет пішов судом на Мінкульт  - today.ua
Фото: УНІАН

«Митрополит Епіфаній провів 27 липня Священний Синод, на якому прийняли рішення про створення комісії з ліквідації не тільки Київської патріархії УПЦ КП, але і по передачі майна Київського патріархату Київської митрополії (ПЦУ. - Авт.) без нашого відома, без нашого дозволу», - заявив Філарет.

Патріарх Філарет наполягає на тому, що Мінюст і Мінкульт не мали права знімати УПЦ КП з державної реєстрації.

Раніше Today.ua повідомляв, що патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет звернувся до міністра МВС Арсена Авакова з проханням “захистити” віруючих церкви і її майно від “рейдерства” з боку Православної церкви України (ПЦУ).

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Погодний апокаліпсис у Запоріжжі: вітер трощить дерева, зриває дахи та рве дроти (фото, відео)

Конгрес голосуватиме за допомогу Україні та Ізраїлю окремо

Також Філарет, якого в ПЦУ позбавили всіх канонічних прав, не вважає гріхом співпрацю церкви з КДБ. Філарет заявив, що у радянські часи з Комітетом держбезпеки були узгоджені кандидатури всіх єпископів Російської православної церкви (РПЦ).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

«Співпраця з КДБ — не гріх. Якщо Господь цю радянську безбожну владу допустив, то треба жити в умовах цієї безбожної влади», — заявив патріарх.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві пройшов Об'єднавчий собор, на якому була створена помісна православна церква України та обрано її предстоятеля митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія (Думенка). До складу нової церкви увійшли УПЦ КП, Українська автокефальна церква та частина парафій УПЦ МП. Однак колишній патріарх УПЦ КП Філарет не відмовляється від ідеї відродити Київський патріархат і протиставляє себе новій церкві. Він також виступає проти Томосу, вважаючи його несправжнім.