Філарет першим підписав документ про ліквідацію УПЦ КП: опубліковано фото

Почесний патріарх Православної церкви України і колишній очільник УПЦ КП Філарет був першим, хто поставив підпис під проектом постанови Помісного собору, у якому йшлося про ліквідацію УПЦ. Про це повідомляється у спеціальному роз’ясненні прес-служби ПЦУ.

Філарет першим підписав документ про ліквідацію УПЦ КП: опубліковано фото - today.ua
Фото: fb/PatriarchPhilaret

При цьому зазначається, що спеціальний Собор УПЦ КП також був скликаний Філаретом. Він відбувся 15 грудня 2018 року, вранці, перед Об'єднавчим собором. На останньому, шляхом об’єднання Української православної церкви Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви, а також частини православної церкви Московського патріархату, було створено Православну церкву України.

У ПЦУ додають, що проведення Собору з визначеним порядком денним, зокрема про ухвалення рішення щодо припинення діяльності УПЦ КП, було попередньо в тому ж храмі схвалене всім єпископатом УПЦ КП, а проект рішення зачитали та одноголосно схвалили архієреї.

Після цього Філарет відкрив засідання Собору УПЦ КП. На ньому проект постанови одноголосно схвалили учасники Собору. Першим серед членів президії поставив свій підпис під проектом постанови Філарет у якості голови Собору.

Того ж дня, але вже на Об’єднавчому соборі було створено Православну церкву України.

У ПЦУ також розмістили фото постанови, під якою підписався Філарет.

Філарет першим підписав документ про ліквідацію УПЦ КП: опубліковано фото

Нагадаємо, раніше почесний патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що має намір відновити Українську православну церкву Київського патріархату, яка в наприкінці минулого року увійшла до новоствореної Православної церкви України.