Філарет хоче відновити Українську православну церкву Київського патріархату

Почесний патріарх УПЦ КП Філарет має намір відновити Українську православну церкву Київського патріархату, яка в наприкінці минулого року увійшла до новоствореної Православної церкви України. Про це йдеться в сюжеті одного з українських телеканалів.

Філарет хоче відновити Українську православну церкву Київського патріархату - today.ua

Філарет запевняє, що Київський патріархат все ще існує.

Напередодні в ЗМІ з'явилися копії запрошень на зустріч за підписом Філарета, зроблені на бланках Київського патріархату, розпущеного ще в грудні перед Об'єднавчим собором. Такі запрошення отримали майже всі єпископи ПЦУ, а деякі виклали документи в соцмережі. Філарет запрошує церковних чиновників на так звану "братську бесіду". За інформацією журналістів, він збирає архієреїв, щоб обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет вважав за краще очолити самому.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що його на цю зустріч не запрошували. При цьому владика визнав, що конфлікт з Філаретом, який після розпуску Київського патріархату є "почесним патріархом", дійсно існує - з моменту утворення Помісної церкви вони жодного разу не проводили службу разом.

Епіфаній вважає, що навіть розмови про повернення в минуле є згубними для церкви, оскільки ведуть назад до ізоляції.

"Говорити зараз про якесь повернення недоречно. Ми повинні говорити про наше майбутнє, про нашу єдність. Тому що в майбутньому ми маємо ще багато зробити для того, щоб ця церква була визнана з боку інших помісних православних церков. Якщо ми повертаємося в минуле - автоматично це шлях в нікуди, це шлях в ізоляцію, це повернення до того стану, в якому ми перебували до 11 жовтня, до відповідних рішень з боку Константинопольського патріархату", - зазначив митрополит Київський і всієї України.

https://youtu.be/MTVlxTH7bL0

Нагадаємо, після другого туру виборів президента України патріарх Філарет "благословив" Зеленського на боротьбу зі злом.