“Фейсбук“ відновив роботу після наймасштабнішого збою в історії

"Фейсбук" відновив свою роботу після наймасштабнішого збою в історії. Нагадаємо, перебої в роботі сервісу соціальної мережі "Фейсбук" почалися близько 16.00 13 березня і затягнулися до ранку 14 березня. Проблеми спостерігалися у користувачів в більшості країн Європи та в США. Крім "Фейсбуку", не працював додаток Messenger, а також партнерські сервіси Instagram і WhatsApp.

“Фейсбук“ відновив роботу після наймасштабнішого збою в історії - today.ua

В адміністрації соціальної мережі "Фейсбук" поки не розголошують причину масштабного збою. Але після того, як почали звучати припущення про роботу хакерів і про DDoS-атаці на сервери "Фейсбуку", розробники вирішили внести ясність.

"Ми зосереджені на тому, щоб вирішити проблему якомога швидше, але можемо підтвердити, що проблема не пов'язана з DDoS-атакою", - йдеться в заяві компанії "Фейсбук".

Після появи офіційного коментаря представників соцмережі журналісти американського телеканалу NBC висунули нову версію. Посилаючись на внутрішні джерела в "Фейсбуці", журналісти кажуть, що причини проблем були суто технічними - існуючі системи не впоралися з навантаженням. До речі, це вже не перший масштабний збій в роботі "Фейсбуку". Сервіс Downdetector зафіксував кілька подібних інцидентів в лютому і березні.

Нагадаємо, «Фейсбук» неодноразово звинувачували в умисному порушенні законів про недоторканність приватного життя користувачів. Згідно з даними Wall Street Journal, програмне забезпечення компанії збирає дані користувачів протягом кількох секунд після взаємодії з ними. Це відбувається навіть тоді, коли користувач не входить в соцмережу. Тому помітити витік персональної інформації просто неможливо.