Епіфаній заявив, що ПЦУ не підпорядковується Константинополю

2915
Епіфаній заявив, що ПЦУ не підпорядковується Константинополю - today.ua
Фото:Новое Время

Предстоятель Православної української церкви Епіфаній наголосив, що українська церква не підпорядковується Константинополю. Про це він сказав під час відкриття пам’ятника засновнику УАПЦ, митрополиту Василю Липківському в Черкасах.

“Наші супротивники говорять про те, що ми не маємо справжньої автокефалії, ми підпорядковані Константинополю, це неправда. Томос чітко засвідчує, що ми є незалежною, автокефальною святійшою церквою України. Згідно з Томосом, ми посідаємо почесне 15 місце серед інших помісних православних церков. У скорому часі, я вірю, ми отримаємо визнання і від наших сестер – церков, які визнають цей акт Вселенського патріарха Варфоломія про визнання автокефального статусу української церкви”, – сказав Епіфаній.

Глава ПЦУ наголосив, що отримав Томос від імені всіх православних українців і автокефалія – це велика відповідальність.

“Господь сподобив мені отримати Томос з рук Патріарха Варфоломія, але я це зробив від імені всіх вас, православних українців, які також молилися, вболівали і чекали на цю історичну подію, бо саме ми спільно досягли того, чого прагнули наші предки, за що боролися”, – сказав Епіфаній.

Він привітав українців зі святом Богоявлення та подякував Президенту України за зусилля в отриманні Томоса.

Як повідомлялося, церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви України Епіфанія відбудеться 3 лютого, у день його 40-річчя.

Нагадаємо, 15 грудня на Об’єднавчому соборі в Софії Київській предстоятелем помісної Української церкви обрали митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія.

Шостого січня предстоятель ПЦУ отримав від патріарха Варфоломія Томос про автокефалію Православної церкви України. Церемонія вручення відбулася у Стамбулі.

загрузка...