Епіфаній відреагував на слова Філарета про те, що ним “керують”

1639
Епіфаній відреагував на слова Філарета про те, що ним "керують" - today.ua
Loading...

Предстоятель помісної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що звинувачення у тому, що за ним хтось стоїть, а також те, що він намагався відправити на покій почесного патріарха Філарета, є неправдивими. Про це він розповів в інтерв’ю українському інтернет-виданню.

Так, на питання про те, що останнім часом у його бік лунало чимало звинувачень від Філарета – зокрема, про те, що Епіфаній нібито “не самостійний”, що ним “керують”, предстоятель ПЦУ відповів, що мова йде лише про те, що він не може одноосібно ухвалювати певні рішення.

“Я говорив про те, що я як предстоятель самостійно, тобто одноосібно, можу ухвалювати не всі рішення. Бо 15 грудня на Об’єднавчому соборі ми заклали іншу модель керівництва церквою”, – сказав він.

За словами Епіфанія, існує думка, що можливо одноосібно керувати церквою, але у ПЦУ хочуть бути відкритою, демократичною церквою, яка керується синодом, архієрейським собором і помісним собором.

“Я одноосібно як предстоятель не маю права змінювати статут, не маю права порушувати канонічний порядок. Бо те, що було прийнято на помісному соборі, повинно втілюватись в життя”, – зазначив він.

Епіфаній також спростував звинувачення Філарета про те, що він занадто дослухається до української влади та Константинополя.

“Ніхто не має права втручатись у наші внутрішні справи – ні держава, ні інша помісна православна церква, навіть Вселенський патріарх. Але звертатись до нього за порадами чи поясненнями певних моментів, що стосуються томосу чи статуту, ми маємо права”, – сказав митрополит.

Нагадаємо, раніше патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що “не предстоятель Епіфаній керує Православною церквою України, а ним керують”.

Дієтологи розповіли, як схуднути при сидячій роботі
Активність і правильне харчування – ось формула ефективного схуднення для будь-якої людини. Але навіть ті, хто веде малорухливий спосіб життя, можуть привести себе у форму,...
Vodafone може зникнути з України
Vodafone, один з найбільших мобільних операторів в Україні, може потрапити в руки азербайджанської компанії Bakcell. Про це повідомила держуповноважений АМКУ Марія Процишен. Правда, в компанії...
ПриватБанк запустив нову послугу в Приват24
ПриватБанк запустив нову послугу. Тепер клієнти Приват24 зможуть відкрити рахунок в одному з НПФ в інтернет-банкінгу або мобільному додатку. Керівник напрямку небанківських продуктів ПриватБанку Олексій...
Українці переплачують за газ: звідки з’являються величезні борги
Напередодні опалювального сезону українці масово отримують попередження про припинення газопостачання від операторів системи розподілу (облгаззбути), які вимагають погасити прострочену заборгованість. Борги потрібно сплатити протягом трьох...