Епіфаній розпорядився читати спеціальну молитву в храмах ПЦУ на час виборів

282
Епіфаній розпорядився читати спеціальну молитву в храмах ПЦУ на час виборів - today.ua

У п’ятницю, 22 березня, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній видав розпорядження до завершення виборчого процесу в усіх храмах Помісної Української Православної Церкви підносити молитовні прохання про справедливі вибори глави Української держави. Про це повідомляє прес-служба Київської Митрополії.

У зв’язку з особливою відповідальністю перед обличчям зовнішньої агресії та внутрішніх протистоянь “політичну” молитву необхідно виголошувати після заамвонної молитви або під час молебню, йдеться у розпорядженні ПЦУ.

Серед іншого, у молитві “за Україну в час виборів” є рядки про правильний вибір глави держави.

“Нині маємо обрати Главу держави Української – надихни нас, Господи, зробити вірний і відповідальний вибір, бо від цього залежить майбутнє всіх нас”, йдеться у зверненні віруючих до Бога.

Окрім того, враховуючи практику періоду виборів президента у 2004 р., коли за посаду боролися Віктор Ющенко та Віктор Янукович, митрополит наказав включити зараз на відповідний період у потрійну ектенію особливе молитовне прохання: “Ще молимося, щоби Господь Бог дав нам дух розуму звершити справедливий вибір Глави держави Української і помилував нас”.

Також благословляється у храмах після богослужіння в неділю 24 березня та в неділю 31 березня зачитати звернення Священного Синоду Православної Церкви України з приводу виборів Президента України, в якому виборців закликають ознайомитися з програмами кандидатів, “щоб у день голосування, помолившись, прийти на виборчі дільниці та зробити усвідомлений вибір”.

У зверненні Синоду, зокрема йдеться й про агресію Російської Федерації проти України, про підкуп виборців та необхідність голосувати, керуючись “здоровим глуздом та власними світоглядними переконаннями”.

Нагадаємо, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній назвав Російську православну церкву останнім форпостом президента РФ Володимира Путіна в Україні.

загрузка...