Today.ua

Експерти розповіли, як накопичити на безбідну старість

У зв'язку з тим, що в Україні впровадження накопичувальної пенсійної системи відкладається на невизначений термін, експерти розповіли українцям, як зібрати кошти на безбідну старість.

Фінансовий консультант Олексій Половінкін вважає, що найнадійнішою інвестицією вважається відкриття банківського вкладу. З його допомогою можна не тільки зберегти гроші, але й накопичити їх. Правда, при закритті банку вкладник має право лише на 200 тисяч гривень, решта коштів просто згорає. Тому краще відкривати рахунки в різних банках таким чином, щоб максимальна сума вкладу не перевищувала 200 тисяч. В середньому українець може відкладати на пенсію до 30% свого доходу. За словами експерта, якщо заробітна плата стабільно знаходиться на рівні 500 доларів, то за 20 років можна накопичити 36 тисяч доларів. На безбідну старість цієї суми може не вистачити, але й голодувати не доведеться.

Експерт у сфері пенсійного забезпечення Лідія Ткаченко вважає, що в Україні банківський вклад — радше спосіб короткострокової інвестиції. А ось відкладати гроші на старість потрібно з допомогою пенсійних фондів — їх діяльність ретельно контролюється законом.

А експерт у сфері нерухомості Максим Бабуряк впевнений, що найкраща інвестиція — це придбання однокімнатної квартири. Таку нерухомість завжди можна продати або здати в оренду. Якщо у пенсіонера є друга квартира, то така «надбавка» до пенсії може стати навіть більш відчутною, ніж відсоток по невеликому банківському вкладу.

Нагадаємо, в Україні запровадили електронну послугу е-пенсія.

Раніше Today.ua писав, що спеціальні пенсійні банківські рахунки — можуть стати однією з можливостей для українців накопичити собі на старість. Аналітики американського агентства USAID назвали систему, яка передбачає, що в ній будуть задіяні і роботодавці, і працівники. При цьому всі учасники повинні будуть платити певні пенсійні внески (автоматичне зарахування) на паритетних умовах. При цьому пенсійні рахунки в Україні не повинні обкладатися податком, а вартість їх адміністрування має бути мінімальною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ