Експерт розповів про недоліки закону про протидію булінгу

Експерт розповів про недоліки закону про протидію булінгу - today.ua
Loading...

Президент України Петро Порошенко підписав закон про протидію булінгу у школах, який передбачає накладення штрафів за “моральне або фізичне насильство” та за “замовчування випадків насильства”. Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що найбільша проблема цього закону – це популізм. Про це він заявив під час прес-конференції.

"Влада зіграла на міфі, що школи несуть головну відповідальність за виховання дітей. І поклала формальну відповідальність за нього на вчителів. Не виключено, що у відповідь, школи так само формально і виконуватимуть норми цього закону", – заявив Петренко.

Експерт зазначив, що під час процедури другого читання поняття "булінг" було звужено, і з нього випало цькування у дорослих колективах, а також закладені ризики, що дитяче системне насилля за шкільним парканом може не вважатись булінгом.

“Проблема ж покарання – не у тому, наскільки воно суворе, а у тому, щоб довести факт цькування. Бо переважно йдеться не про фізичне насилля, а про психологічне. Довести ж вину в таких поширених випадках цькування як бойкот, розповсюдження чуток чи ігнорування "мовою тіла" – дуже складно”, – сказав експерт.

Серед нагальних питань, що потребують вирішення, експерт зазначив необхідність захисту від булінгу "дорослих" колективів.

"Проблема не лише у захисті самих дорослих. Якщо батьки обговорюють факти приниження у колективі, то діти калькуватимуть таку поведінку у своєму класі. Окрім того, з треба запроваджувати заходи виховного характеру для батьків, у тому числі й примусових – для батьків кривдників. Покарання без пояснення неефективно. Деякі батьки не розумітимуть, за що їх покарали, бо вважатимуть, що правильно виховували дитину, а система – несправедлива", – додав Петренко.

Експерт наголошує, що необхідно навчити самих педагогів здійснювати профілактику та протидію булінгу, щоб шкільні заходи не зводились до паперового формалізму. Необхідно осучаснити та зробити практичними предмети в школі, зробити обов’язковими уроки з безпеки в Інтернеті, медіакультури, конфліктології. Діти мають виносити зі школи не лише оцінки, але й сформоване критичне мислення, здатність дискутувати та визнавати свої помилки.

Нагадаємо, за новим законом штраф за булінг становить від 340 до 850 гривень (якщо дитині не виповнилося 16 років). При повторному порушенні протягом року штраф збільшується до 3 тисяч 400 гривень.

“Волочкова відпочиває”: Регіна Тодоренко приголомшила ідеальним шпагатом
Телеведуча Регіна Тодоренко може похвалитися шикарною фігурою навіть після пологів. Тримати себе у формі зірці допомагає плавання і йога, про що вона неодноразово заявляла в...
“Подивіться, яке тіло!”: Наталія Могилевська показала свої сексуальні ніжки
Наталія Могилевська останнім часом проявляє себе дуже активно. І це українській співачці вдається просто чудово. Цього разу зірка підлила масла у вогонь новим провокаційним фото....
Кольоровий френч і “скляні нігті”: модні тренди зимового манікюру 2020
Щороку з’являються все нові кольори, матеріали та варіанти оформлення нігтів, тому напередодні нового року слід ознайомитися, який манікюр буде модним у найближчі 12 місяців. Мода...
Авокадо для схуднення: 2-денна дієта допоможе скинути 3 кг
Дієта з авокадо — приємний і ефективний спосіб схуднути за 2 дні на 3 кг. На думку дієтологів, з’ївши авокадо або салат з нього, можна...