Today.ua

Директор приватного ліцею-пансіону “Міжнародний вимір“ Олена Поліванова: “Призначення будь якого закладу освіти – формування міцного академічного і виховного фундаменту для успішної особистісної реалізації учня“

Отримання якісної середньої освіти в Україні стало справжнім викликом для учнів та їх батьків. Події останніх років негативно вплинули на знання учнів. Але є навчальні заклади, де рівень підготовки випускників залишається стабільно високим. З директором одного з ліцеїв на Київщині ми поспілкувалися напередодні завершення навчального року.

Олено Миколаївно, Ви кандидат юридичних наук, магістр міжнародного права, викладач англійської мови, правознавства, міжнародного права - як ви наважились очолити Ліцей «Міжнародний вимір» ?

Мені запропонували взяти участь у створенні унікального освітнього простору,  в основі роботи  якого були би рекомендації Ради Європи і стандарти освіти, встановлені у межах ЄС, який би слідував найкращим освітнім традиціям британських шкіл-пансіонів та новітнім здобуткам канадської системи освіти. При цьому, щоб ліцей функціонував у рамках законодавства України про освіту і готував випускників до вступу як в Україні, та і за кордоном. Звичайно я не змогла відмовитись від такого виклику, адже, як викладач вишу, розумію, наскільки нам потрібні розумні, конкурентоздатні та цілеспрямовані особистості.

Маючи за спиною понад двадцять років педагогічного досвіду, будучи переконаною, що якісна повна загальна середня освіта – це фундаментальна складова становлення успішної особистості, я взялась за створення стратегії розвитку закладу та підбір педагогічного складу. Адже, окрім освітніх програм, важливим є наявність фахового науково-педагогічного колективу, те, поруч із ким навчатиметься дитина і на які цінності буде робити акцент заклад освіти. Все це успішно поєднав у собі наш ліцей.

На чому спеціалізується ваш заклад?

Ключовим вектором освітньої діяльності Ліцею «Міжнародний вимір» є здійснення поглибленої підготовки ліцеїстів до зовнішнього незалежного оцінювання, національного мультипредметного тесту і вступу до вищих закладів освіти  України — відповідно до обраного профілю навчання.

Освітня програма Ліцею пропонує ліцеїстам можливість у 10-му класі обрати 4 предмети, на поглиблене вивчення яких виділятиметься до 10 академічних годин на тиждень. Інші предмети входять у освітню програму Ліцею в обсязі, необхідному для здобуття повної загальної середньої освіти.

Не менш важливим вектором є здобуття канадської освіти без відриву від навчання у Ліцеї.

Ліцей уже відмітив свій перший ювілей, має досягнення та вдячних випускників, які навчаються і в Україні, і за кордоном.  А що, на Вашу думку, є «родзинками» закладу?

Ліцей є моїм «дітищем» і тому мені він здається найкращим та ідеальним у всьому (сміється), але, якщо серйозно, то це:

Розкажіть детальніше про канадський проєкт.

Ми надаємо унікальну можливість кожному бажаючому, не виїжджаючи з України, долучитись до Канадсько-українського проєкту «Подвійний документ про освіту». Партнерство Ліцею «Міжнародний вимір» з BrightMinds Online School забезпечує навчання англійською мовою за канадськими програмами освіти із отриманням Диплома про середню освіту пров. Онтаріо (Ontario Secondary School Diploma - OSSD)  - 8, 9, 10 класи.

Крім цього, можна обрати і окремі курси:

Які переваги дає канадський диплом при вступі до закордонних вишів?

Безумовною перевагою є високий рівень володіння англійською мовою, що дає можливість нашим випускникам легко адаптуватися у англомовному освітньому середовищі та використовувати англійську як повноцінний інструмент здобуття знань.

Канадський диплом про середню освіту пров. Онтаріо дає можливість випускникам, одразу після закінчення 11-го класу в Україні,  вступити на 1 курс провідних університетів і коледжів світу, не втрачаючи рік на додаткову підготовку .

Ще однією із переваг є можливість вибороти грантові або пільгові умови навчання при вступі за кордоном. Для цього потрібно продуктивно працювати та отримати високі академічні досягнення.

Чи можуть приєднатися до канадського проєкту діти, які не навчаються у Ліцеї «Міжнародний вимір»?

Так, така можливість є.  До канадських програм освіти можуть долучитися діти  з будь якої точки світу. При цьому кожен працює у своєму темпі, у межах встановлених канадською стороною вимог по строках виконання завдань.

 Ефективніше, звичайно, поєднувати навчання у  проєкті з навчанням у Ліцеї, тому що  освітній процес здійснюється під постійним контролем учителя-наставника, що суттєво підвищує результативність та гарантує успішний вступ у виші за кордоном.

Яке є у Вас захоплення поза межами освітньої діяльності?

Останнім часом максимальну увагу поза межами роботи  приділяю благодійним проєктам. Адже під час агресивної війни проти нашої держави багато людей потребують допомоги та підтримки – як матеріального, так і юридичного характеру. Наразі співпрацюю із колегами як з України, так і з-за кордону.

 Ми завжди відкриті  до потреб наших співгромадян і використовуємо найменшу можливість відгукнутися на прохання кожного.

Отримати консультацію стосовно закладу чи зареєструватись у проєкт можна за посиланням https://renaissance-di.org/lyceumid чи по телефону +38(099) 327 13 71.

ЛОКАЦІЯ: Київська обл., м. Боярка, вул. Молодіжна, 84.

У Міністерстві освіти уточнили, коли завершиться навчальний 2023 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ