Today.ua

Два гектари на кожного українця: як отримати землю безкоштовно і за скільки її потім можна буде перепродати

Кожен громадянин України має право на ділянку до двох гектарів під особисте господарство. Про це свідчать статті 116, 118 і 121 закону про приватизацію.

При цьому земля може бути виділена в будь-якому населеному пункті (включаючи мегаполіси) або за межами міста.

Формально процедура отримання землі є дуже простою, але є і "підводні камені".

"Потрібно звернутися до місцевого органу виконавчої влади, написати відповідну заяву, і її зобов'язані розглянути, виділивши вам землю. Платити за це не потрібно, Але є підстави для відмови - відсутність вільної землі у веденні місцевої громади", - пояснив глава адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.

Причому, на відміну від сільськогосподарського паю, земля під особисте присадибне господарство і зараз не підпадає під мораторій. Тобто її можна продавати навіть не чекаючи відкриття ринку.

"Можна продавати, дарувати, міняти, здавати в оренду, тобто, здійснювати ті ж дії, що і, наприклад, з квартирою", - зазначив президент асоціації "Земельна спілка України" Андрій Кошиль.

Спеціалізовані онлайн-майданчики переповнені оголошеннями про продаж або обмін земель під особисте сільське господарство (ОСГ). Наприклад, на OLX 25 соток під Ужгородом в селі Сюрте пропонується за 52 тисячі гривень.

Ціни не впорядковані - вони залежать від населенного пункту, в якому продається земля. Але, як вважають експерти, з відкриттям ринку сільгоспземлі, якщо угіддя дозволять купувати іноземцям, ситуація може змінитися. Землі під особисте присадибне господарство, особливо з хорошим місцерозташуванням і родючі, можуть подорожчати.

Нагадаємо, колишній народний депутат від ВО “Свобода” Ірина Фаріон різко виступила проти ідеї нового уряду Олексія Гончарука продавати землю іноземцям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ