Щорічно тисячі українських автомобілістів, які виїжджають за кордон, потрапляють у ДТП. Багато з них, розгубившись під впливом стресу, не знають, як себе поводити в такій ситуації. Автомобільний портал Autonews.ua розповів, що робити, якщо потрапили в ДТП за кордоном. Нагадаємо, з початку 2019 року українські митники не випускають за кордон автомобілістів без страхового поліса «Зелена карта». Важливо, щоб «Зелена карта» не була фальшивою, щоб вона не була прострочена.
Що ж робити українському автомобілісту, якщо він потрапив у ДТП за кордоном?
- Викличте поліцію або складіть європротокол. Ви можете використовувати український бланк європротоколу або бланк іноземної компанії – вони однакові. Заповнюйте документ власноруч на своїй рідній мові. Не забудьте документально зафіксувати всі деталі аварії (фото, відео, свідки).
- Дайте іншим учасникам ДТП дані своєї «Зеленої карти». Оригінал поліса повинен залишитися у вас. Нікому його не віддавайте.
- Отримайте європротокол, довідку поліції і т. д. Вони вам потпотрібні для отримання компенсації. Якщо ви стали винуватцем ДТП, то ваше завдання — правильна фіксація обставин ДТП і заповнення відповідних документів.
Якщо українець виявився постраждалим, а у винуватця ДТП є поліс місцевої страхової компанії, то для отримання виплати треба до неї звернутися. Документи можна надіслати поштою або по е-майлу. Якщо у винуватця аварії немає поліса, то за грошовою компенсацією звертаються в місцеве Бюро «Зелена карта» або до розпорядника гарантійних фондів в тій країні, де стався дорожній інцидент.
Нагадаємо, постраждалі в Україні через ями на дорогах повинні звертатися до суду.