Друга хвиля коронавіруса очікується вже восени: як не заразитися

Друга хвиля коронавіруса очікується вже восени: як не заразитися - today.ua

Друга хвиля коронавіруса в Україні очікується попередньо у середині листопада, розповів епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін. На даний час в країні на піку знаходиться перша хвиля. За останні два тижні кількість нових хворих за добу досягає не менше 800 осіб, що свідчить про негативну тенденцію.

Восени завжди загострюються сезонні захворювання, а в цьому році до них приєднається ще й коронавірус. Щорічно, навіть за найсприятливішого прогнозу, ГРЗ хворіють від 5 до 8 мільйонів громадян. В цьому році очікується ще більше.

"Так, ми очікуємо її вже восени. Більше того, коли нас мало не щодня годували інформацією про те, що прийшов черговий пік, ми цього не бачили. У нас триває перша хвиля, і вона знову наростає. Ми за час карантину в Україні повинні були готуватися до найгіршого варіанту, але ми цього не зробили. Тому нас чекає, на жаль, неприємна картина", — розповів епідеміолог.

Щоб не заразитися коронавірусом, потрібно дотримуватися важливих правил. Про них всі знають, але багато хто вже перестав дотримуватися.

Андрій Александрін рекомендує в першу чергу навчитися оцінювати ризики, особливо заходячи в закрите приміщення. Потрібно перестати бути толерантними, коли в нашому суспільстві прийнято, що хтось може прийти з простудними захворюваннями в закрите приміщення.

Соціальна безпечна дистанція залишається важливою для всіх. У черзі не потрібно підходити один до одного ближче ніж на 2 метри, у транспорті треба займати тільки сидячі місця, тощо.

Друга хвиля коронавіруса очікується вже восени: як не заразитися

Влітку особливо важливо провітрювати приміщення. Кондиціонери і опалення сушать повітря, від цього пересушуються слизові, і організм стає більш вразливим до інфекційних об'єктів.

Мити руки з милом потрібно не просто для галочки, а якісно. Якщо під рукою немає мила, обов'язково обробіть руки антисептиком або вологими серветками.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я зробили критичну заяву про те, що коронавірус у світі активно мутує, через що ефективність вакцини від коронавіруса, яка зараз розробляється, знаходиться під питанням.

Катастрофа в Бейруті: президент Лівану заговорив про вибух бомби або ракетний удар по території порту
Лідер ліванського народу Мішель Наїм Аун під час виступу в п'ятницю, 7 серпня 2020 року, заявив, що списувати катастрофу на вибух селітри ще дуже рано...
Вперше в історії України: в МОЗ повідомили неймовірну новину
Україна скоро здобуде ще одну незалежність - трансплантаційну. Глава Міністерства охорони здоров'я на брифінгу в п'ятницю, 7 серпня, повідомив неймові...
Віктор Павлік втратив сина: Паша помер від раку на 22-му році життя
Сім'я популярного українського співака і музиканта Віктора Павліка переживає важку трагедію. У віці 21 року від онкології помер молодший син артиста -...
Прогноз погоди до кінця тижня: в Україні прийдуть грози і зливи
Прогноз погоди до кінця тижня від синоптиків Укргідрометцентру. Метеорологи прогнозують різку зміну погодних умов в ряді регіонів країни, при цьому на...
У порту Миколаєва розповіли про долю 4200 т селітри: повторення катастрофи Бейрута не буде
Управління морських шляхів в Миколаєві відреагувало на повідомлення екс-військового прокурора Анатолія Матіоса про те, що в порту міста зберігається м...