”Доводять справу до суду і забирають права”: нова схема шахрайства водіїв на дорозі

4288
"Доводять справу до суду і забирають права": нова схема шахрайства водіїв на дорозі - today.ua
Loading...

Останнім часом шахраї в Україні почали використовувати нову схему, яка дозволяє виманити з водіїв максимальну суму грошей. Подробиці такої афери розповів юрист Дмитро Федоров.

За словами експерта, водіїв розводять представники поліції. У 40% випадків оформлення протоколів по частині 1 ст. 130 КУоАП, що регулює відмову водія від проходження огляду на стан сп’яніння, патрульні заявляють автовласникам про право відмовитися від огляду, що надалі виходить їм боком під час суду.

Обман полягає в наступному: правоохоронці гальмують машину за порушення ПДР або уявного орієнтування по викраденню. Водія звинувачують у алкогольному чи наркотичному сп’янінні, наводячи ряд симптомів: втомлений вигляд, тремтіння рук або збуджений стан. Після цього затриманому пропонують вирушити до нарколога.

Вже по дорозі в медичний заклад водієві рекомендують відмовитися від процедури. Правоохоронці заявляють, що можна пройти медогляд у будь-який час або зовсім не проходити. При цьому правоохоронці в обов’язковому порядку вимагають від громадянина повідомити при свідках на камеру, що він відмовляється від проходження процедури і відпускають його.

Те, що вони опинилися на “гачку” люди розуміють вже під час суду. Найчастіше суд не дивиться на результати огляду, що проходив водій особисто. Вони посилаються на те, що поліція повинна бути присутнім при процедурі. В іншому випадку, вердикт лікарів недійсний. Суди судять водіїв не за п’яне водіння, а за відмову пройти медобстеження.

Правоохоронці не записують текст про відмову від огляду. Записують тільки саму відмову на камеру при свідках. Цього вистачає на штраф у 10200 грн. А потім ще й забирають права, на які водіям доводиться перездавати.

Раніше повідомлялося, що в Україні з 24 серпня 2019 року істотно зростуть штрафи для власників “євроблях”.

Дієтологи розповіли, як схуднути при сидячій роботі
Активність і правильне харчування – ось формула ефективного схуднення для будь-якої людини. Але навіть ті, хто веде малорухливий спосіб життя, можуть привести себе у форму,...
Vodafone може зникнути з України
Vodafone, один з найбільших мобільних операторів в Україні, може потрапити в руки азербайджанської компанії Bakcell. Про це повідомила держуповноважений АМКУ Марія Процишен. Правда, в компанії...
ПриватБанк запустив нову послугу в Приват24
ПриватБанк запустив нову послугу. Тепер клієнти Приват24 зможуть відкрити рахунок в одному з НПФ в інтернет-банкінгу або мобільному додатку. Керівник напрямку небанківських продуктів ПриватБанку Олексій...
Українці переплачують за газ: звідки з’являються величезні борги
Напередодні опалювального сезону українці масово отримують попередження про припинення газопостачання від операторів системи розподілу (облгаззбути), які вимагають погасити прострочену заборгованість. Борги потрібно сплатити протягом трьох...