Дохід київського метрополітену направили на погашення заборгованості

26
Дохід київського метрополітену направили на погашення заборгованості - today.ua

На касові збори КП “Київський метрополітен” було накладено арешт за рішенням Державного виконавця Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту.

Такі заходи були приняті в інтересах сплати боргу компанії “Укррослізинг”, яку за даними ЗМІ контролює відомий бізнесмен Павло Фукс, повідомляє Страна.UA.

Постанова про рішення, винесене 7 червня, було оскаржене в Господарському суді Києва, однак в скарзі було відмовлено, а арешт коштів – залишений в силі.

Про це йдеться в постанові Господарського суду Києва від 22 серпня.

Арешт накладений у рамках виконавчого провадження, за яким з метрополітену має бути вилучено 1,83 млрд грн боргу на користь ТОВ “Укррослізинг”.

Зазначеною постановою визначено, що арешт поширюються також на кошти, що надходять в усі каси метрополітену після прийняття зазначеної постанови. При цьому зазначено, що всі видаткові операції з кас слід зупинити.

Всі кошти з кас метрополітену повинні зараховуватися на депозитний рахунок Мін’юсту або розрахунковий рахунок комунального підприємства в “Укрсиббанку” до повного виконання рішення суду щодо стягнення 1,83 млрд грн боргу.

КП “Київський метрополітен” оскаржило арешт власних коштів в касах, але суд визнав дії держвиконавця правомірними. Зокрема, суд не взяв до уваги твердження метрополітену про те, що арешт грошей в касах суперечить приписам Інструкції з організації примусового виконання рішень (наказ Мін’юсту №512 / 5 від 2 квітня 2012 року), “оскільки в даній Інструкції міститься порядок дій виконавця по вилученню готівки з кас боржника, в той час як накладення арешту на такі кошти направлено на їх фізичне збереження з метою виконання рішення суду “.

Крім того, суд нагадав, що влітку 2017 року біля місяця теж діяло аналогічну постанову Держвиконавчої служби, яким накладався арешт на грошові кошти, що знаходяться в касах КП і надходять в них, а також зупинялися видаткові операції по кас на суму стягнення.

Торішня постанова не оскаржувалася метрополітеном і виконувалося шляхом зарахування грошових коштів на розрахунковий рахунок КП в банку.

Як повідомлялося раніше, український метрополітен планує обладнати автоматичними системами безпеки, які будуть виявляти надзвичайні ситуації

загрузка...