Додатки у курсових роботах: коли варто витратити час та зробити їх

Автор: Олексій Скубій

Іноді, обов'язковою умовою написання якісної курсової роботи є формування в ній додатків. Це стосується як точних наук, так і гуманітарного напрямку. Студенти не завжди позитивно оцінюють таку ініціативу викладачів і просто додають у роботу за алфавітним чи іншим порядком:

Додатки у курсових роботах: коли варто витратити час та зробити їх - today.ua
  • знайдені документи;
  • роздруківки офіційних повідомлень;
  • статистичні зведення;
  • фрагменти сторонніх аналітичних текстів.

Зрештою це цілком правильне рішення. Але звичайне накопичення інформації ніяким чином не розкриває сутність і зміст курсової роботи. І тому буде просто зайвим витрачанням часу і зусиль. Водночас скористатися додатком до курсової як ще одним елементом, який поліпшить оцінювання роботи, завжди варто. Створення додатків і їх локалізація у курсовій роботі достатньо простий процес, хоча і потребує певних знань і навичок. Спробуємо пояснити, яким чином за допомогою додатків можна поліпшити роботу і отримати кращу оцінку. І одразу зауважимо – це не просте сортування даних, а аналітична праця, що вимагає від студента достатньо складної роботи над сенсами додатків та їх оформленням.

 Як виконати вимогу про наповнення додатками без зайвих клопотів

Якщо курсова робота практично готова і необхідно наповнити її додатками, але на це немає ні часу і сил, можна скористатися послугами експертів на сайті https://www.zakazat-kursovik.kiev.ua/uk/. Спеціалісти, які взаємодіють із сервісом “Курсовичок” пропонують послуги зі складання і оформлення будь-яких елементів курсових робіт. Спеціалісти сервісу виконають всі вимоги, що стосується оформлення та подання документів або додаткових даних у курсову роботу. Всі ці завдання можна виконати у стислі терміни із залученням необхідної інформації та актуальних знань з тематики курсової.

Якщо ж є час і можливість попрацювати із додатками, цілком можливо впоратись з цим і самостійно, але для цього необхідно мінімум три речі: бажання опрацювати значний масив інформації,  вільний час і знання зі складання додатків, які ви можете отримати саме з нашої цієї публікації.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Звертаємо увагу на рекомендації

Перше на що треба звернути увагу це рекомендації наукового керівника. Студенти неуважно до них ставляться і чомусь вважають що саме їх погляд на те що має бути в додатках є визначальним, але тут все з точністю до навпаки. Саме науковий керівник намагається спрямувати роботу студента, щоб вона мала лаконічний і водночас вичерпний зміст. Тому варто зазирнути до таких рекомендацій або уточнити які саме додатки та в якій формі бачить науковий керівник в курсовій роботі.

Це є важливим аспектом, оскільки чіткого визначення що таке додатки у курсовій роботі жоден нормативний документ не містить. Є лише загальні рекомендації. Саме тому варто орієнтуватися на позицію наукового керівника роботи.

Якщо науковий керівник не бачить необхідності вказувати напрямок формування додатків до курсової, тоді можна самостійно визначитись із тим що може стати значущою частиною цього дослідження.

Важливо визначити, що додатки – це не фрагмент тексту курсової. Якщо відкрити будь-яку наукову працю або статтю, можна теж побачити додатки. Вони не повторюють текст оригінальні роботи науковця. Прочитавши додатки можна отримати розширене уявлення про зміст роботи і навіть спробувати самостійно дослідити проблему. Саме такий підхід може гарантувати формування якісного додаткового матеріалу в курсову.

В додатках не аналізують проблему яка є головною темою, а надають додаткову інформацію, джерельну базу для того, щоб зрозуміти, наскільки студент якісно володіє темою і може запропонувати її ґрунтовне наукове дослідження.

Додатки у курсових роботах: коли варто витратити час та зробити їх

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що пишуть у додатках: приклади

Як ми вже зазначали раніше, додатки можуть формуватися з різним підходом та визначенням їх змісту у загальному випадку у склад додатків включаються такі дані:

  • текст документів які є загальнодоступними або якщо вони такими і є, однак можуть вважатися мало вживаними і цитованими у науковій та опублікованій літературі;
  • фрагменти текстів джерел, які частково аналізуються у тексті курсової, але зміст яких важливий для розуміння проблематики;
  • таблиці, графіки, малюнки, схеми та інші графічні матеріали що доповнюють зміст роботи за допомогою візуалізації, яка дає краще сприйняття матеріалу його розуміння;
  • не включені в текст роботи, окремі твердження науковців, аналітичні записки, оригінальні дослідження чи статистично-аналітичні дані, які можуть бути темою для подальшого розвитку і дослідження проблеми курсової роботи;
  • розрахунки, різноманітні аналітичні дані, що не є суттєвими для тексту курсової, але є необхідними для якісного оцінювання роботи.

І наостанок – треба не забути оформити супровідний текст додатків і звісно посилання на них у тексті роботи. Адже без цього, додатки втратять свій сенс.