До Землі летять три велетенські астероїди: є невелика ймовірність, що один з них влучить у нашу планету

Автор: Марченко Любов

До нашої планети мчать три велетенські астероїди. За розрахунками, усі вони мають пролетіти повз нашу Землю. Але є незначна ймовірність, що котрийсь із них може влучити в нашу планету. Такий удар став би катастрофою планетарного масштабу, порівняно з якою всі наші війни здалися б нам дитячою забавкою.

До Землі летять три велетенські астероїди: є невелика ймовірність, що один з них влучить у нашу планету - today.ua

Про наближення трьох астероїдів, що є потенційно небезпечними, попередили учені із NASA.

Три велетенські астероїди, кожен розміром із хмарочос, найближчим часом пролетять у безпосередній близькості до нашої планети. Йдеться про астероїди, позначені астрономами як 2012 DK31, 2006 BE55 і 2021 QW. Ці небесні тіла підійдуть небезпечно близько (за астрономічними вимірами) до нашої планети вже найближчим часом.

Один із них наблизився до Землі ще в понеділок, 27 лютого. Зараз він вже начебто поминув мінімальну відстань до нашої планети і почав віддалятись. Та все ж, він іще знаходиться на такій відстані, що найменший механічний або гравітаційний вплив на цей астероїд міг би стати фатальним для нашої планети.

Популярні зараз

В Україні різко подорожчають продукти через підвищення тарифу на світло: названо перелік

Рада не підтримала ідеї Кабміну: українцям готують підвищення пенсій уже наступного року

У ТЦК заявили, що підприємства відправляють своїх співробітників до військкоматів

Українці активно купують квартири за кордоном: названо країни з найнижчими цінами на житло

Ще один астероїд має пролетіти на найменшій відстані до Землі сьогодні, 3 березня. Ця найкоротша відстань від нього до нашої планети становитиме 5,3 млн кілометрів.

До Землі летять три велетенські астероїди: є невелика ймовірність, що один з них влучить у нашу планету

Третій астреоїд почав наближатись до Землі учора, 2 березня. Він найнебезпечніший з усіх трьох, бо його мінімальна відстань до Землі буде найкоротшою – близько 3,5 млн кілометрів.  

У NASA віднесли ці астроїди до категорії потенційно небезпечних. Вірогідність їхнього зіткнення із Землею неймовірно мала, та все ж вона є. Будь-який гравітаційний вплив на ці небесні тіла може змінити їхню траєкторію та призвести до зіткнення з нашою планетою.

"Земля може бути розбита невідомою кількістю невидимих астероїдів у будь-який момент", - підлив оливи у вогонь глава відділу планетарної оборони Європейського космічного агентства Річард Мойсл.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

…Будемо сподіватись, що страшилки від учених так і залишаться нереалізованими. А загалом, людям замість того, щоби воювати між собою, куди продуктивніше було б об'єднати зусилля для запобігання ймовірній космічній загрозі.

Нагадаємо, до Землі із незвіданих глибин космосу летить гігантський астероїд Апофіс, який має наблизитись до нашої планети у 2029 році. Однак тоді зіткнення з нашою планетою буде малоймовірне. А от повторно він наблизиться до Землі в 2068 році. Тоді це зближення потенційно може скінчитися зіткненням. Такий гігантський катаклізм може поставити під загрозу не лише існування людства, але й усього живого на нашій планеті.