До Верховної Ради проходять шість партій: опубліковано свіжі рейтинги

У Верховну Раду дев'ятого скликання найімовірніше пройде шість політичних партій. Про це свідчать результати останнього опитування Центру соцекспертіз Інституту соціології.

До Верховної Ради проходять шість партій: опубліковано свіжі рейтинги - today.ua

За "Слугу народу" наразі готові віддати голоси понад 43% виборців, за "Oпозіційну платформу - За життя" - близько 11%. "Європейську солідарність" підтримують більше 8%, партію Святослава Вакарчука "Голос" - 7%. Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", згідно з опитуванням, набирає 6,8% голосів тих, хто прийде на дільниці, а "Українська стратегія Гройсмана" - 5,4%. Ще три політсили: "Сила і честь", Радикальна партія Олега Ляшка та "Опозиційний блок" Євгена Мураєва, враховуючи похибку, мають шанси подолати прохідний бар'єр.

Опитування методом особистого інтерв'ю провів Центр соціальних експертиз Інституту соціології НАН України з 11 по 16 липня в усіх регіонах і областях, зокрема в Києві (без урахування Криму і тимчасово окупованих частин Донбасу). Опитано 1800 респондентів. Похибка: не більше 2,6%.

Нагадаємо, також раніше з'явились свіжі рейтинги КМІС, згідно з якими прохідний бар’єр (5%) на дострокових виборах до Верховної Ради долають 5 партій: "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Сила і честь". Водночас партія Святослава Вакарчука “Голос”, за даними КМІС, має тільки 4% підтримки серед тих, хто має намір голосувати й визначився з вибором.