До Одеси прибули два фрегати НАТО: опубліковані фото

549
До Одеси прибули два фрегати НАТО: опубліковані фото - today.ua

До причалу Одеського морського вокзалу пришвартувалися фрегат FFH333 “Торонто” Королівських Військово-морських сил Канади та фрегат Військово-морських сил Іспанії F81 “Санта Марія”, які несуть патрулювання в Середземному морі у складі 2-ї Постійної військово-морської групи НАТО “SNMG2”. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

До Одеси кораблі прибули на відпочинок, де перебуватимуть протягом 3-х днів та братимуть участь в навчаннях типу “PASSEX” спільно з кораблями Військово-Морських Сил Збройних Сил України для підвищення сумісності українських кораблів з кораблями держав-партнерів.

У Чорноморський регіон кораблі увійшли під командуванням флагмана — фрегату Військово-морських сил Нідерландів F805 «Еверстен», а також турецького фрегату F493 «Геліболу», які пришвартувалися в інших портах країн Причорномор’я.

Фрегат Королівських ВМС «Торонто» озброєний протикорабельними ракетами «Гарпун», протичовновими торпедами «Марк-46», протиповітряним зенітно-ракетним комплексом, а також артилерійською носовою 57-мм гарматою. Крам того на борту є десантний вертоліт CH-148 «Циклон».

Фрегат іспанських ВМС «Санта Марія» озброєний протикорабельними ракетами «Гарпун», які запускаються з носової пускової установки одночасно із зенітними ракетами SM-1. Протичовнове озброєння складається з двох тритрубних торпедних апаратів МК-32. Також у складі корабля є авіаційна група з двох вертольотів SH-60.

Нагадаємо, наприкінці березня кораблі перетнули протоку Босфор та увійшли в акваторію Чорного моря, аби взяти участь у щорічних навчаннях Північноатлантичного альянсу Sea Shield, які відбудуться у Румунії.

загрузка...