Для закарпатців у Береговому запрацюють безкоштовні курси української мови

18
Для закарпатців у Береговому запрацюють безкоштовні курси української мови - today.ua
Фото:novorosinform.org

Угорщина почала вкладати кошти у підвищення рівня освіти етнічних угорців, що проживають на Закарпатті, зокрема, у вивчення мов. Про це розповів представник угорського уряду, уповноважений міністра щодо співпраці прикордонних регіонів Угорщини та України Іштван Грежа.

“З огляду на ситуацію, яка склалася у відносинах наших країн, я запропонував організувати курси української мови для закарпатських угорців паралельно з курсами угорської мови для закарпатців. За перші 48 годин, як було оголошено набір на курси української мови, на них записалося понад 300 угорців Закарпаття”, – розповів він.

За словами чиновника, закарпатські угорці мають досконало знати українську мову, тому угорський уряд створить для цього всі необхідні умови.

Курси розпочнуться на початку наступного року. Кількість місць для угорців Закарпаття – необмежена.

Навчання відбуватиметься на базі Закарпатського угорського Інституту імені Ференца Ракоці ІІ, що також фінансується угорською стороною, за навчальними методиками даного інституту. Проект втілює благодійний фонд Genius.

Нагадаємо, у вересні 2018 року назрів конфлікт між Україною та Угорщиною, коли стало відомо, що у консульстві Угорщини в Береговому громадянам України видають угорські паспорти.

Як повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, на початку грудня угорські консульства припинили видавати українцям паспортні документи. 

загрузка...