“Депутати можуть бути слугами, а не кріпаками“: в “Європейській солідарності“ розкритикували керівництво партії Зеленського

Автор: Оксана Житнюк

Новообрані депутаті Верховної Ради 9-го скликання від партії п'ятого президента України Петра Порошенка "Європейська солідарність" розкритикували керівництво "Слуги народу" за підхід до кількісного формування комітетів українського парламенту. Свою думку з цього приводу майбутні нардепи Ірина Геращенко, Іванна Климпуш-Цинцадзе та Володимир Ар'єв висловили на своїх сторінках в Facebook.

“Депутати можуть бути слугами, а не кріпаками“: в “Європейській солідарності“ розкритикували керівництво партії Зеленського - today.ua

Так, на їхню думку, кількість місць у комітетах не відповідає реальним потребам.

“Депутати можуть бути слугами, а не кріпаками“: в “Європейській солідарності“ розкритикували керівництво партії Зеленського

На першому засіданні робочої підгрупи з підготовки роботи нового скликання Ради було вирішено встановити кількість від 7 до 31 депутата в кожному комітеті. За словами Цинцадзе, в партії "Слуга народу" вирішили знехтувати цими домовленостями.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

В Україні чекають новий Hyundai Tucson: фото та ціни

"Керівництво монобольшості вирішило, що, наприклад, у комітеті з євроінтеграції має бути не менше, а не більше семи осіб, водночас у комітеті, який займається цифровою трансформацією, має працювати 20 депутатів", – пояснила вона.

В об'єднаному комітеті соцполітики, який повинен замінити ліквідований комітет ветеранів, за словами Геращенко, буде всього 10 народних обранців.

"Серед ізгоїв – комітети євроінтеграції і свободи слова, на думку "слуг", там має працювати по сім депутатів. Звичайно, депутати можуть бути слугами, але точно не кріпаками", – зазначила Геращенко.

Ар'єв, в свою чергу, висловив думку, що встановлення конкретної кількості осіб в складі комітету позбавляє фракції права вибору.

"Явна ознака авторитаризму. Я не буду розбирати пріоритети, чому євроінтеграції і свободі слова запропонували найменшу кількість", – пояснив він.

Також він опублікував повний список комітетів – у Верховній Раді 9-го скликання їх залишилося 23 замість 27.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, партія "Слуга народу", яка отримає більшість місць у Верховній Раді 9-го скликання, вже попередньо визначилася з головами ключових парламентських комітетів.