Чиновник вимагав багатомільйонні “відкати“ за функціонування сміттєзвалища у Львові

Директор одного з комунальних підприємств Львівської міської ради організував механізм фіктивного постачання вапна, що мало використовуватись для стабільного функціонування станції очистки фільтратів Грибовицького сміттєзвалища. Зловмисник планував використовувати лише третину від передбаченої технологічним процесом кількості вапна та отримання неправомірної вигоди в розмірі 65% від перерахованих коштів за фактично непоставлений товар, а також отримання «відкату» з кожного поставленого кілограма вапна. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Чиновник вимагав багатомільйонні “відкати“ за функціонування сміттєзвалища у Львові - today.ua

Директоро КП вимагав 4,7 млн грн від місцевого підприємця за визнання його переможцем відкритих торгів, та підписання з договору поставки вапна з подальшою фальсифікацією бухгалтерської документації за нібито поставлену продукцію.

Правоохоронці затримали директора на робочому місці під час одержання частини хабара в сумі понад чотириста тисяч гривень.

https://www.youtube.com/watch?v=YCH8ltR9ovY

Комунальника затримано, він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Вирішується питання щодо повідомлення зловмиснику про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Окрім того, перевіряється причетність інших чиновників Львівської міськради до створення протиправного механізму в екологічній сфері, що міг призвести до забруднення ґрунту та підземних вод, нанесення шкоди навколишньому природному середовищу, життю та здоров’ю людей.

Нагадаємо, у минулому році Львів отримав €35 мільйонів на вирішення проблеми зі сміттям.

Також ми писали, що Львів опинився на 30 місці у міжнародному рейтингу найбільш забруднених європейських міст.