Чи захищає маска від коронавіруса: у МОЗ дали пояснення

Автор: Лобанова Єлизавета

У період карантину людей хвилює головне питання: чи захищає медична маска від проникнення вірусу в організм. На це питання відповіли в МОЗ, тим самим розвіявши один з головних міфів.

Чи захищає маска від коронавіруса: у МОЗ дали пояснення - today.ua

У прес-службі відомства повідомили, що хірургічна маска не захищає від можливого інфікування хворобами, які передаються повітряно-крапельним шляхом, до яких відноситься і коронавірус.

"Коли вводиться карантин в країні, ми всі стаємо потенційно інфікованими. Коли ви ходите в масці, ви захищаєте не себе, а тих людей, які працюють в державних структурах і забезпечують життєдіяльність країни", - сказано в повідомленні МОЗ.

Якщо ви є переносником вірусу і дійсно хочете вберегти інших людей, маску потрібно носити обов'язково. Протягом двох годин маска буде надійним бар'єром між вами і шкідливим коронавірусом, але після закінчення цього терміну антибактеріальний шар втрачає свої дезінфікуючі властивості, а повітряний фільтр засмічується і вже сам стає джерелом концентрованої небезпеки зараження. Теж саме стосується і багаторазових ватно-марлевих пов'язок. Кожні 2 години таку маску потрібно змінювати, попередньо поправши її у гарячій воді господарським милом, висушивши і ретельно пропрасувавши дуже гарячою праскою.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Носити захисну маску на вулиці немає сенсу. Якщо під час карантину вам терміново потрібно піти в магазин, аптеку, або заїхати на роботу в офіс, в таких місцях надягайте маску обов'язково.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також фахівці відзначають неефективність носіння рукавичок, якщо торкатися руками обличчя. До того ж, зазвичай люди рідше миють руки, якщо носять рукавички.

Раніше повідомлялося, що одноразову медичну маску визнали менш ефективною при захисті від коронавіруса, ніж респіратор.