Чи можна заводити мотор автомобіля, якщо рівень масла нижче мінімального

Чи можна заводити мотор автомобіля, якщо рівень масла нижче мінімального - today.ua
Loading...

Жоден двигун внутрішнього згоряння не зможе обійтися без моторного масла. Якщо його занадто мало, то мотор швидко зруйнується. Тому автомобілістам слід регулярно перевіряти рівень масла в двигуні. Багато водіїв покладаються на працівників автосервісу, але це можна зробити і самому. Автомеханіки пояснили, що різні компоненти моторних масел впливають на їх змащувальні властивості, на стійкість до вигорання, високих і низьких температур та інші властивості.

До речі, відомі автовиробники навіть не приховують той факт, що їх мотори витрачають масло. В інструкції з експлуатації вони пишуть про необхідність періодичного контролю його рівня і доливання.

Наприклад, турбомотор VAG об’ємом 1,8 літра витрачає до 500 грам масла на 1000 км пробігу. BMW X5 атмосферник V8 об’ємом 4.8 літра, будучи в справному стані, на угар бере до 1 літра масла на 1000 км. Така ж історія у моторів Subaru, Mercedes-Benz, Ford і Mazda.

Для того, щоб правильно виміряти рівень масла, двигун повинен бути теплим. Після зупинки двигуна трохи почекайте, хвилин 10-15.

Перевіряйте рівень масла, орієнтуючись на маркування на щупі. Масляна плівка повинна перебувати приблизно по середині між відмітками "Мінімальний" та "Максимальний".

Правда, сухий щуп зовсім не означає, що вашому двигуну не вистачає мастила. А значить, можна доїхати до сервісу або до автомагазину, де можна купити моторне масло і долити його. Головне, не доводити до того, коли значок маслянки почне горіти постійно, а ще гірше, коли загориться лампа контролю тиску масла в двигуні. Тут вже експлуатація авто заборонено взагалі.

Today.ua раніше повідомляв, яким чином можна нашкодити двигуну, перевіряючи рівень масла.

“Я набрала вагу”: Надя Дорофєєва розповіла про свої комплекси із-за зайвих кілограммів
Надя Дорофєєва розповіла про те, що сильно комплексувала в дитинстві. Співачка була дуже худою і замість того, щоб полюбити себе такою, постійно мріяла про те,...
Схуднення без дієт: Розенко розповів, як скинув 30 кг
Павло Розенко, колишній віце-прем’єр-міністр України, розповів, на що йому довелося піти, щоб скинути 30 кг. Розенко зізнався, що почав боротися із зайвою вагою ще до...
Vodafone розповів, як самостійно керувати послугами за своїм номером
Vodafone пропонує своїм абонентам сучасний сервіс USSD (Unstructured Supplementary Services Data), який дає можливість самостійно дізнатися більше корисної інформації і управляти різними послугами на своєму...
Залишилось три тижні: шокуючі подробиці про стан Анастасії Заворотнюк
Анастасія Заворотнюк досі перебуває на лікуванні в клініці. Тільки вчора стало відомо, що вона перенесла важку операцію і проходить тривалий курс генної терапії. За словами...