Today.ua

“Черговий порожній меморандум“: колишній нардеп розкритикував “слуг народу“ за кнопкодавство

Народний депутат 8-го скликання, член ВО "Свобода" Андрій Іллєнко розкритикував нардепів від партії "Слуга народу" за кнопкодавство. Свою позицію з цього приводу він висловив у Facebook.

"Вчора двох депутатів від "Слуги народу" спіймали на кнопкодавстві. Що ж, ось і перший серйозний тест на готовність відповідати за слова для монобільшості. Перед виборами всі кандидати від СН ("Слуги народу", - ред.) публічно підписали меморандум, де забов’язувалися, зокрема, "голосувати особисто", а в разі порушення задекларованих принципів — "добровільно скласти депутатські повноваження", - нагадав політик.

Він наголосив, що якщо в найближчий час обидва депутата-кнопкодава не складуть мандати, то можна буде констатувати — "гори української політичної макулатури поповнились черговим порожнім меморандумом".

"Правила або працюють, або не працюють. Якщо створений один такий прецедент — далі полиється ціла злива. І мова не лише про кнопкодавство. Не перший раз вже таке спостерігаємо", - зазначив Іллєнко.

Він також наголосив, що обидва депутати-кнопкодави є мажоритарникими, а значить, у випадку складання ними мандатів мають бути оголошені дострокові вибори на відповідних округах.

"Інтрига зникла. Ніхто мандатів здавати не буде. "Більше так не будемо", "ми без злого умислу", "переживали, щоб закон пройшов". Все ясно", - доповнив Іллєнко свій допис.

Колишній нардеп також прикріпив фото відповідного меморандуму партії "Слуга народу".

Нагадаємо, 10 вересня громадський рух "Чесно" зафіксував перший випадок кнопкодавства у Верховній Раді 9-го скликання. Під час голосування за президентський законопроект про імпічмент ст. 84 Конституції порушив позафракційний нардеп, мажоритарник-самовисуванець з Донеччини Олександр Ковальов.

Згодом громадський рух "Чесно" зафіксував другий випадок кнопкодавства у Верховній Раді 9-го скликання. Другим депутатом-кнопкодавом став народний депутат від "Слуги народу" Сергій Литвиненко. Щоправда, журналісти повідомили, що це сталося ще 3 вересня - під час голосування за включення до порядку денного сесії законопроекту про внесення змін до статті 85 та 101 Конституції і його направлення до Конституційного суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ