Національним банком України було розроблено проект змін до певних нормативно-правових актів для забезпечення виконання вимог законів про електронні довірчі послуги та про захист прав дитини.
Про це повідомляє прес-службу НБУ.
Було запроваджено нові види електронного підпису — кваліфікований електронний підпис та вдосконалений електронний підпис.
Також тепер банки зобов'язані при відкритті або закриття рахунків фізичним особам перевіряти наявність інформації про внесення відомостей про них до Єдиного реєстру боржників за аліментами. У разі того, що така інформація є, банки мають повідомити про це органи державної виконавчої служби або приватних виконавців.
Проект регулює такі аспекти:
- порядок використання електронних підписів в електронних документах;
- встановлення обов'язку банкам відправляти повідомлення в органи державної виконавчої служби або приватних виконавців про відкриття / закриття рахунків фізичних осіб, інформація про яких внесена до Єдиного реєстру боржників;
- скасування норми щодо подання в банк картки із зразками підписів фізичними особами-підприємцями / фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність / фізичними особами-нерезидентами — інвесторами;
- надання права уповноваженому працівнику банку засвідчувати довіреність фізичної особи-підприємця на розпорядження його поточним рахунком довіреними особами, якщо така довіреність складається в банку;
- використання рахунку умовного зберігання під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомості;
- надання права зараховувати національну валюту на поточний рахунок фізичної особи-нерезидента, отриману на території України за допомогою ввезеного відповідно до законодавства України електронного платіжного засобу, емітовані банком-нерезидентом, через банкомат / платіжний термінал уповноваженого банку.
Проектом пропонує внести зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, Положення про порядок здійснення банками вкладних операцій з юридичними і фізичними особами, Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті.
У липні 2018 року президент Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за несплату аліментів.
Несвоєчасна сплата аліментів має особливо негативні наслідки для дітей з вразливих категорій, тому закон передбачив особливий влив на боржників за аліментами для утримання дітей з інвалідністю та важкохворих дітей.
Раніше повідомлялося, що за новими правилами отримання субсидій в Україні, боржники за аліментами втратять знижку.