“Боротьба навколо західних лідерів“: експерт розповіла, якими будуть переговори Путіна і Зеленського

На переговорах у нормандському форматі, які пройдуть в Парижі, головна боротьба російського і українського лідерів Володимира Зеленського і Володимира Путіна розгорнеться навколо представників Заходу - Ангели Меркель і Еммануеля Макрона. Таку думку висловила заступник керівника Центру досліджень проблем РФ НІСД Олена Снигір.

“Боротьба навколо західних лідерів“: експерт розповіла, якими будуть переговори Путіна і Зеленського - today.ua

"На зустріч в "нормандському форматі" 9 грудня Україна їде з чітким переліком виконаних зобов'язань. Про це заявив і президент Володимир Зеленський, підтвердила і СММ ОБСЄ, і останнє засідання Тристоронньої контактної групи. Тобто, Україна до Нормандії повністю готова і їде туди з виконаним пакетом", - сказала експерт.

Говорячи про цілі зустрічі, вона наголосила, що Зеленський хоче знати конкретний порядок і план дій. Тобто, коли, власне, закінчиться війна.

"Головна боротьба на нормандської зустрічі розгорнеться навколо західних лідерів. Зеленському треба зробити так, щоб і Макрон, і Меркель відчували, що вони не можуть перейти червоні лінії, так як для них будуть дуже сильні репутаційні втрати від здачі українських і, власне, європейських інтересів. А з огляду на останню еволюцію заяв французького президента, аргументи президенту Зеленському потрібно буде підбирати особливі, позбавлені ілюзій про загальноєвропейські цінності та політики безпеки і солідарності", - сказала Снигір.

Нагадаємо, 75% українців підтримали ініціативу Зеленського про переговори з Путіним.