Близько 70 делегацій різних країн прибули в Париж на урочистості з нагоди 100-річчя закінчення Першої світової війни

Сьогодні, 11 листопада, в Парижі проходять урочисті заходи, присвячені 100-річчю від дня закінчення Першої світової війни. В цілому в столицю Франції прибули близько 70 делегацій і лідерів різних держав.

Близько 70 делегацій різних країн прибули в Париж на урочистості з нагоди 100-річчя закінчення Першої світової війни - today.ua

Урочистості було розпочато церемонією біля Тріумфальної арки об 11.00. Вибір такого часу не випадковий та має символічне значення: 11 листопаду 1918 року рівно об 11 годині ранку вступила в силу угода про припинення військових дій між союзниками і Німеччиною, підписана в лісі поблизу міста Комп'єнь.

На початку заходу виступив президент Франції Еммануель Макрон. Після його промови відбулась військова церемонія і театралізована вистава.

Серед гостей на урочистостях були присутні канцлер Німеччини Ангела Меркель, президенти Росії і США Владімір Путін і Дональд Трамп, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Не обійшлось і без ексцесів. Коли кортеж Трампа прямував у бік Тріумфальної арки, напереріз автівці кинулась активістка Femen. В неї на грудях було написано "фейк". Жінку перехопили правоохоронці.

В цей день у столиці Франції посилено заходи безпеки: територія навколо Тріумфальної арки перекрита для пішоходів, а в декількох центральних кварталах закритий проїзд для авто.

Після закінчення заходів біля Тріумфальної арки гості пройшли до Єлисейського палацу, де заплановано робочий ланч, в ході якого лідери країн і очільники делегацій проведуть спілкування в неформальній атмосфері. Після ланчу відбудеться пленарне засідання Паризького форуму світу.

Також повідомляється, що раніше на 11 листопада планувалася повноформатна зустріч президентів РФ і США, але президент Франції виступив проти саміту Путіна і Трампа в Парижі.

Нагадаємо, на шпальтах французької газети Le Monde напередодні візиту президента РФ Владіміра Путіна опублікували відкритий лист із закликом до лідерів країн Заходу вплинути на Москву в питанні звільнення незаконно ув’язненого українського режисера Олега Сенцова.

ДЖЕРЕЛОdw.com