Більшість переселенців не збираються голосувати на президентських виборах

Лише 44% переселенців з Донецької, Луганської областей та Криму мають намір брати участь у президентських та парламентських виборах, що відбудуться в Україні цього року. Про це свідчать результати регулярного опитування, яке проводить в Україні Міжнародна організація з міграції (МОМ).

Більшість переселенців не збираються голосувати на президентських виборах  - today.ua
Фото:Zakon.kz

Понад третина з тих, хто відмовляється від голосування, вважають себе позбавленими виборчого права через свій статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

За словами заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгія Туки, через цю хибну думку переселенці позбавляють себе права змінювати життя в країні.

Тука визнає, що наразі процедура голосування ускладнена, до того ж переселенці обмежені у виборчих правах. Сьогодні вони не мають можливості обирати місцеву владу та депутатів Верховної Ради України за мажоритарною системою, адже таке голосування прив'язане до місця реєстрації громадянина.

Проте, переселенці можуть голосувати на президентських виборах та обирати 225 депутатів парламенту за партійними списками. Для цього треба звернутися до територіальних виборчих комісій за місцем проживання для тимчасової зміни місця голосування. Для того, щоб проголосувати, не потрібно додатково підтверджувати причини перебування не за місцем реєстрації, а достатньо лише пред'явити паспорт з реєстрацією в Криму чи на непідконтрольній частині Донбасу.

На думку координатора юридичного напрямку благодійної організації "Схід-SOS "Олександри Дворецької, депутати та урядовці не опікуються виборчими правами ВПО через те, що переселенці, попри свою численність (півтора мільйони осіб), не складають єдиної політичної сили.

"Не зрозуміло, за кого проголосують переселенці, тому ніхто не готовий робити на них ставку. До того ж, чим менша кількість виборців, тим легше контролювати перебіг виборів", - розмірковує Дворецька.

Раніше у Раді Європи закликали Україну забезпечити переселенцям повноцінне право брати участь у майбутніх виборах.

Нагадаємо, на кінець жовтня 2018 року в Україні було зареєстровано 1 522 743 переселенців, які приїхали з окупованих територій.

Тарифи на газ і тепло хочуть перераховувати щомісяця з урахуванням ринкових змін
Дуже скоро українських споживачів чекає ще одне нововведення в платіжках за послуги ЖКГ. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-к...
В Україні впровадять новий спосіб виклику швидкої допомоги для інфікованих коронавірусом
Україна зіткнулася з рядом незручностей у зв'язку з тим, що карети швидкої допомоги не завжди вчасно приїжджають за викликом. Проблема виникла через п...
Долар в Україні перестав рости: аналітики розповіли, що буде з курсом далі
Курс долара весь минулий тиждень активно ріс, але на цьому тижні пригальмував. Незважаючи на прогнози експертів, американська валюта за курсом НБУ на ...
Важливий для імунітету цинк міститься у восьми продуктах харчування, - лікарі
Наш організм не вміє накопичувати цинк, тому продукти багаті цією речовиною повинні постійно бути на нашому столі. Лікарі розповіли, в яких продуктах ...
“Нафтогаз“ почне видобувати газ у Чорному морі і може відмовитися від імпорту
“Нафтогаз“ і його компанії зможуть добувати блакитне паливо на шельфі Чорного моря. Якщо все піде успішно, то Україна невдовзі зовсім відмовиться від ...