“Бачили тільки по телевізору“: банкіри побоюються підробок нової банкноти в 1000 грн

Минулої п'ятниці, 25 жовтня, Національний банк України ввів в обіг нову купюру номіналом в 1000 гривень. На сьогоднішній день це найбільший номінал з випущених в Україні. При цьому до багатьох банків нова купюра все ще не доїхала.

“Бачили тільки по телевізору“: банкіри побоюються підробок нової банкноти в 1000 грн - today.ua

В НБУ хвалилися поліпшеним захистом банкноти - мовляв, на ній є інноваційні поліграфічні елементи, тому підробити її дуже складно. Однак українці нової банкноти в 1000 гривень бояться, тому що вже зафіксовані випадки, коли касири відмовлялись приймати купюру.

Причому з побоюванням до 1000 гривень ставляться не тільки касири звичайних магазинів - навіть співробітники не всіх банків "впізнають її в обличчя", а апарат, який розпізнає фальшивки, не сприймає банкноту.

Фінансовий аналітик Василь Невмержицький зазначив, що техніки досі не доїхали в усі банки і не переналаштували техніку. Тому обладнання "не впізнає" 1000 грн. Більш того, у відділенні навіть каталогів для неї немає. Не висять і оголошення з детальним описом нових грошей. Касири бачили їх тільки по телевізору і не були проінструктовані.

Відомо, що Національний банк України випустив в обіг 5 мільйонів банкнот номіналом в 1000 гривень.

Нагадаємо, на лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет одного із засновників і першого президента Української академії наук Володимира Вернадського. Зворотний бік купюри прикрашена зображенням будівлі президії Національної академії наук України.