Автоюристи роз'яснили “євробляхерам“, коли штрафи поліції є законними

В юридичній компанії "Дорожній Адвокат" роз'яснили власникам "євроблях", коли штрафи поліції є законними. Виявляється, у чинному законодавстві є деякі особливості. Автоюристи попередили, що митники мають право штрафувати водіїв автомобілів на єврономерах з простроченими термінами перебування в Україні, але лише на кордоні.

Автоюристи роз'яснили “євробляхерам“, коли штрафи поліції є законними - today.ua
Фото: autonews.ua

За даними автоюристів, деякі водії, намагаючисьь вивезти свої "евробляхи" за кордон, отримали протоколи на митних пунктах. Виявилося, що штрафні санкції скасували щодо певної категорії осіб, а саме: відстрочка діє лише за умови здійснення митного оформлення автомобілів для їх вільного обігу на митній території України, тобто при розмитненні.

В інших випадках, якщо "євробляха" не розмитнена, а вивозиться за межі митної території України, штрафи застосовуються за новими ставками.

Так, перевищення строку тимчасового ввезення або транзиту більш ніж на 30 діб, а також втрата цих автомобілів, на сьогоднішній день передбачає штраф у розмірі 170 тисяч гривень або конфіскацію автомобіля.

Раніше роз'яснили українцям, коли штрафи поліції є незаконними. Якщо дорожня поліція оштрафувала водія без присутності адвоката, якого він зажадав, то це є незаконною дією.

ДЖЕРЕЛОautonews.ua