Today.ua

Автоцивілка 2019: нові правила для водіїв

З 21 вересня 2019 року на законодавчому рівні відбулися зміни, які торкнулися водіїв транспортних засобів в Україні. Уже три тижні, як почало діяти Розпорядження «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з питань обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» №538. Проте, на жаль, не всі водії в курсі нововведень. Розказуємо простими словами, що змінилося, і на що варто звернути увагу.

Змінився принцип розрахунку вартості

Раніше за основу визначення вартості поліса бралось місто реєстрації транспортного засобу. Проте тепер у калькулятор автоцивілки треба вводити місто реєстрації власника авто, якщо ви оформлюєте онлайн.
Плюси:

Мінуси:

Було: місто реєстрації автомобіля (мотоцикла, моторолера чи електромобіля).

Стало: місто прописки власника.

Збільшилися розміри максимальних виплат — ліміти відповідальності

На основі ретроспективного аналізу страхових виплат по автоцивілці, прийняли рішення про збільшення лімітів. Встановлені раніше суми 100 та 200 тисяч гривень не задовольняли реальні потреби. Часто лімітів відповідальності не вистачало для покриття збитків, завданих у ДТП.

Плюси:

Мінуси:

Було: 100 тисяч гривень на покриття збитків, завданих майну, та 200 тисяч гривень — на компенсацію шкоди здоров’ю і життю.

Стало 130 та 260 тисяч гривень відповідно.

Ввели коефіцієнт, що знижує вартість електронної автоцивілки

Вартість автоцивілки залежить від ряду коефіцієнтів, які підвищують або знижують вартість поліса. Новий коефіцієнт К8 коригує ціну залежно від способу укладання договору страхування — на паперовому або електронному носії. Він становить 1 та 0,9 відповідно. Тобто оформивши автоцивілку онлайн, можна зекономити до 10%.

Плюси:

Мінуси:

Було: дешевша електронна автоцивілка.

Стало: дешевша електронна автоцивілка + законодавче закріплення зниженої ціни для е-полісів.

Збільшили коефіцієнт для нерозмитнених авто

Подорожчав поліс автоцивілки для власників нерозмитнених "євроблях". Коефіцієнт для транспортних засобів, які зареєстровані в інших країнах, зріс у 2,5 раза.

Плюси:

Мінуси:

Було: коефіцієнт для “євроблях” — 2-4.

Стало: коефіцієнт для “євроблях” — 5-10.

Переваги оформлення онлайн: калькулятор автоцивілки, зручність та законність

У XXI столітті автоцивілка швидко переходить в онлайн. Оформлення в інтернеті зручніше, що підтверджує збільшення кількості е-полісів та людей, що переходять в онлайн. У чому переваги оформлення онлайн?

  1. Калькулятор автоматично рахує вартість автоцивілки, достатньо ввести параметри ТЗ. На сайтах-агрегаторах страховок можна порівняти ціни від різних страхових компаній.
  2. Нікуди не треба їхати, страхові компанії — у вашому смартфоні. Ви не витрачаєте час на дорогу та спілкування з не завжди привітним страховим агентом.
  3. Електронна автоцивілка така ж законна, як і паперова. Це підтверджує РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 3631. Електронний поліс не треба друкувати, його достатньо показати зі смартфона, відповідно до ПОСТАНОВИ № 258.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ