Аварія в Керченській протоці: у МінТОТ назвали причину

202
Аварія в Керченській протоці: у МінТОТ назвали причину - today.ua

Стали відомі нові подробиці аварії в Керченській протоці, де 13 березня на мілину сіло морське судно Maryland під прапором Ліберії, намагаючись пройти поворот з Чушкінського на Єнікальське коліно Керч-Єнікальського каналу (на фото). Судно Maryland рухалося з Маріупольського морського торгового порту в напрямку італійського порту Маргера. Про це повідомили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ).

За даними МінТОТ, окупанти встановили обмеження по осадці суден в Керч-Єнікальському каналі на рівні 8 метрів, хоча глибина конструкції на цій ділянці становить 8,3 метра.

Відзначається, що незаконно збудований Керченський міст в черговий раз став перепоною для вільного проходу суден з Азовського у Чорне море, оскільки привів до відкладення піску та замулювання дна Азовського моря.

«Після окупації Кримського півострова відповідальність за роботу Керч-Єнікальського каналу, його очищення і експлуатаційні днопоглиблювальні роботи несе РФ», – кажуть в МінТОТ.

Нагадаємо, командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко заявив, що міст через Керченську протоку завалиться через кілька років, оскільки він стоїть на зламі тектонічних плит.

Раніше секретар Ради з питань національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов заявив, що незважаючи на агресію Росії, яка захопила у полон українських моряків, кораблі ВМС України будуть продовжувати ходити через Керченську протоку з Азовського у Чорне море і назад.

загрузка...