Аптечна паніка: чим небезпечні ліки, які українці скуповують через коронавірус

Коронавірус активно поширюється по Україні, і з сьогоднішнього дня в країні оголошено масовий карантин. Люди в паніці біжать в аптеки і скуповують противірусні препарати. Так як ліків від коронавіруса не існує, то люди купують те, що допоможе у випадку необхідності подолати конкретні симптоми вірусу.

Аптечна паніка: чим небезпечні ліки, які українці скуповують через коронавірус - today.ua

За словами столичного провізора Наталії Курінної, продажі вітамінів та противірусних засобів за останній час зросли на 45-50%. При цьому ціни на них піднялися на 15-25%. Попри це, люди біжать до аптек та залишають там 500-700 гривень на ліки.

Екс-головний санітарний лікар Святослав Протас говорить про те, що самолікування може виявитися небезпечним для українців. Безконтрольне вживання препаратів може відстрочити появу будь-яких симптомів, але при цьому діагностика захворювання буде ускладнена. Наприклад, медики не рекомендують скуповувати препарат "Таміфлю". Навіть при грипі він має багато побічних дій і протипоказань. Теж саме стосується "Арбідолу" російського виробництва.

В Італії відомі випадки одужання хворих, яких лікували препаратом проти ревматоїдного артриту "Тоцилізумаб". Цей препарат знижує гіперактивність імунної системи, що є причиною дихальної недостатності при коронавірусі.

Раніше міністр охорони здоров'я Франції Олів'є Веран заборонив лікувати коронавірус протизапальними препаратами, такими як ібупрофен і кортизон. У разі високої температури збивати її необхідно парацетамолом.

ДЖЕРЕЛОstrana.ua