7 листопада: яке сьогодні свято і що не можна робити

Традиційно 7 листопада відзначається День пам'яті святих Маркіяна та Мартирія, мучеників Константинопольських. Ці святі зіграли величезну роль в історії православ'я.

7 листопада: яке сьогодні свято і що не можна робити - today.ua
Фото:novostipmr.com

За часів нечистивого Арії православ'я також піддалося великим репресіям. В ті часи віряни піддавалися не просто гонінням, але і жорстоким катуванням. Їх били, вбивали, мордували і т.д. В ті часи жили святий Павло і його учні Маркіан і Мартирий. Коли преподобний Павло помер, аріани направили свою лють і зло на його учнів.

Святі вважаються покровителями юристів, нотаріусів та всіх професій, пов'язаних з правознавством. За життя вони були пов'язані з нотаріатом, були мудрими і розумними, даючи поради всім, хто про це просив.

Прикмети

  • Якщо рано вранці встати, помолитись, запалити церковну свічку, після чого попросити покійних родичів допомогти порадою, то вирішення проблеми прийде само собою.
  • Якщо після поминок залишиться їжа, то її роздають жебракам і просять їх пом'янути покійних.
  • Якщо сирота в цей день звернеться з проханням до покійної матері, то до нього обов'язково прийде допомога.
  • Сиротам 7 листопада потрібно молитися Богу. Їхня молитва буде обов'язково почута.

Що не можна робити 7 листопада:

  • У цей день жінкам заборонено плакати в подушку. Вважається, що пір'я, якими вона набита, пам'ятають усе. Через це неприємності будуть переслідувати жінку ще довгий час. Якщо інша людина приляже на цю подушку, то всі нещастя перейдуть на неї.
  • Не можна їсти хліб - прикмета, що тоді рік хлібним не буде.
  • Не можна відмовляти жебракові або знедоленому в проханні, не то накличеш на себе горе.

Нагадаємо, 6 листопада 2019 року – свято чудотворної ікони Божої Матері.