5 листопада: свято і день ангела

У вівторок, 5 листопада, в церкві вшановують пам'ять Якова Молодшого – одного з 70 апостолів, якого прозвали «братом Господнім». Версій походження цього прізвиська досить багато. Найбільш поширеною є та, згідно якої Яків, насправді, був двоюрідним братом Ісуса. Також говорили, що він доводився сином Йосипа і народився ще до того моменту, як той одружився з Марією. Історія свідчить, що в земному житті Яків спочатку не визнавав Ісуса Спасителем, але тільки після смерті і воскресіння Христа змінив свою думку. Предки справляли на Якова проводи осені.

5 листопада: свято і день ангела - today.ua

День ангела 5 листопада 2019 року можуть святкувати:

Олександр, Панас, Володимир, Іван, Гнат, Микола, Максим, Петро, Яків та Єфросинія.

Народні прикмети 5 листопада:

  • якщо сьогодні буде град, то 22 листопада прийде справжня зима;
  • йде дощ – рік буде врожайним;
  • якщо багато дров нарубати – в будинку буде тепло і затишно;
  • чим більше меду з'їси, тим більше його збереш у наступному році;
  • не можна поручатися за сторонніх людей.

Синоптик Наталка Діденко повідомила, що сьогодні, 5 листопада, буде сиро й тепло. Вдень дощі і поривчастий вітер найбільш ймовірні у Сумах, Полтаві та Херсоні. Також вдень дощі пройдуть у Закарпатті. На решті території України — без істотних опадів. Денна температура прогнозується, як у квітні: +14 +20 градусів, на заході і сході повітря прогріється до +11 +16 градусів.

Нагадаємо, 4 листопада іменини святкували Ганна, Олександр, Анфіса, Василь, Володимир, Денис, Герман, Григорій, Єлизавета, Омелян, Іван, Костянтин, Максим, Микола, Павло та Федір.

Раніше стало відомо, як українці будуть відпочивати на Новий рік та Різдво.

ДЖЕРЕЛОdnpr.com.ua