24 жовтня: яке сьогодні свято, і що не можна робити

У четвер, 24 жовтня, в народі і церкві вшановують святого Пилипа, який був одним із сімдесяти апостолів Христа. Зазвичай на Пилипа починалися бруд і бездоріжжя. Наші предки в цей день судили по погоді про фінансове благополуччя на наступний рік: сніг обіцяв хороший дохід, а листопад - важкий рік.

24 жовтня: яке сьогодні свято, і що не можна робити - today.ua

Святий апостол Пилип був родом з Кесарії Палестинської. Проповідуючи Христа, він творив чудеса, зціляв хворих, виганяв нечистих духів. Вважається, якщо народженого в цей день хлопчика назвати Пилипом, йому буде супроводжувати удача. У народі вірили, що отримати ім'я на честь апостола або святителя – добрий знак. А ось якщо назвати в честь мученика, то людина проживе важке життя.

Народні прикмети на Пилипів день показують, якою буде зима. Наприклад, якщо білки запасли багато корму - чекай морозну зиму і малосніжну. Сніг випав на мокру землю і не розтанув – до ранньої весни. Туман – до відлиги, а ясний місяць на небі – до морозу.

Що не можна, а що потрібно робити 24 жовтня:

  • Якщо до цього дня річки сковувало кригою, то по ній потрібно було неодмінно походити: це вважалося найвірнішим способом залучити гроші в гаманець.
  • У цей день варто проявити турботу про близьких. Навіть просто добре слово принесе додаткову гармонію в сім'ю та стосунки.
  • Варто також прибратися у будинку і не смітити словами (особливо лайливими).
  • Не бажано у Пилипів день прати одяг; позичати – особливо сіль, хліб і гроші; планувати дату весілля.

Раніше повідомлялося, як переведення годинників на зимовий час може позначитися на самопочутті людей, і як адаптуватися до нового часу без шкоди для здоров'я.

ДЖЕРЕЛОstrana.ua